Міжнародна діяльність

Співпраця з українською діаспорою
Останні події

8 травня 2017
Заступник Керівника Проводу "Вільних Людей" взяв участь у З'їзді Державницьких організацій у Канаді
У 75-ту річницю створення УПА, в Канаді відбувся З'їзд Державницьких організацій. Поряд з представниками дружніх організацій, членами канадського парламенту всіх рівнів, участь в урочистостях взяв Serhii Kuzan, заступник Керівника Проводу Вільні Люди.

"Починаючи з 2014 року, тобто з перших днів російсько-української війни, "Вільні Люди" співпрацюють з ЛУК, кредитовою спілкою "Будучність" та Фондом "Приятелі ЗСУ" (Friends of Ukraine Defense Forces Fund). Результат - велика кількість волонтерської допомоги українським бійцям на передовій. Усе, чого потребують захисники України, вдається доставити завдяки нашим спільним зусиллям. Приємно, що пріоритети Державницьких організацій лишаються незмінними - допомога Україні, її армії та фронту, лобіювання українського питання перед Урядом, допомога пораненим бійцям і їхнім родинам. Безліч потрібних суспільних і урядових проектів стали можливими винятково завдяки праці української громади Канади, що здійснюється через різноманітні фонди та організації", - зазначає Сергій Кузан.

Зокрема, одними з найпотужніших та дієвих українських організацій Канади є Ліга українців League of Ukrainian Canadians (ЛУК) та українок (ЛУоК). На зборі було обрано новий провід - головою ЛУоК обрано Oksana Kuzyshyn, яка після військової служби в Збройних силах Канади тренувала українських бійців в зоні АТО. Головою ЛУК став Roman S. Medyk - вихованець СУМу.

"З впевненістю можу константувати, що справа життя Ярослава Стецька жива, Антибільшовицький (а фактично Антиросійський) блок народів - це та реальність, якої потребує українство. Це та необхідність, яку потребує вся цивілізована світова спільнота. Неоціненним є вклад членів Організації в цю справу, що з рештою призвів до розпаду імперії зла СРСР, коли склалася вся геополітична кон'юктура. Так має бути і цього разу. Вірю, що чаши терезів світової геополітики обов'язково переважать на нашу корись, і імперія зла ХХІ століття - "Путінська Росія" відійде в історію", - наголосив Сергій Кузан у своєму виступі.

16 лютого 2017
Активіст "Вільних Людей" взяв участь у форумі Baltic Defence College
Побратим з "Вільних Людей" Mykhailo Makaruk, офіційний речник Міжнародної Волонтерської Розвідувальної Спільноти "InformNapalm" виступив на форумі Baltic Defence College Annual Conference on Russia "Non-linear Warfare: The Russian Challenge".

На форумі були присутні офіцери майже з усіх країн НАТО, велика кількість військових експертів, та інших спеціалістів у військовій справі.

"Тема виступу була доволі тривіальною як для українського читача: "Як Росія діє у нелінійній війні на практиці". Зважте на те, що для европейців - російсько-українська війна - це свого роду підручник роботи над помилками, і повірте, вони дуже уважно вивчають всі складові цієї війни: інформаційні, політичні, економічні, релігійні, класичні військові", - говорить Михайло Макарук.

Виступ привернув досить велику увагу: насамперед це було викликано тим, що на Заході побачили реально діючу команду, яка працює якісно в полі вже відомих Bellingcat та Atlantic Council.

"Другий момент - висока якість матеріалів представлених під час івенту, ми показали плоди нашої роботи в сфері OSINT: в плані ідентифікації російських військових підрозділів, офіцерів та солдат, зразків озброення та техніки. Реальною перчинкою стала демонстрація відповіді на питання політичної агресії РФ, яскравим доказом та прикладом якого стала презентація #SurkovLeaks, та у плані використанні релігії у війні - #FrolovLeaks", - додає Михайло.16 лютого 2017
Про війну, поточну ситуацію та вплив української громади на політикум США говорили у Нью-Йорку
У Вашингтоні відбулась конференція "Діалог про Безпеку США-Україна. Забезпечення Суверенітету України: дорога в майбутнє", організована Ukrainian Congress Committee of America, Центром відносин США - Україна, Радою зовнішньої політики США.

Конференція, по суті, є діалогом між представниками нової влади США та української сторони. Ядро обговорень - російсько-українська війна, економічна та інформаційна безпека, зовнішньополітична стратегія, а також питання застосування санкцій щодо реваншистів та прибічників російської агресії.

Питання обговорювались у колі конгресменів та сенаторів, експертів провідних аналітичних центрів, представників нової американської влади, зокрема - Джона Гербста, Філа Карбера, Джеймса Шерра, з української сторони - міністра закордонних справ Павла Клімкіна, посла Валерія Чалого, депутатів від різних фракцій парламенту, а також - членів Проводу "Вільних Людей" Андрій Левус, Serhii Kuzan, Gumenyuk Dmitrii Borisovish, Андрій Бойчук.

"Вільні Люди" репрезентували проект "Національний Круглий Стіл - Єдність заради Перемоги".

"Головне завдання Росії — знищити вертикаль української влади, породивши цілковиту недовіру до неї. Після цього Україна, згідно з планами РФ, почне розпадатися на різні штучні утворення. Щоб зупинити реалізацію цього плану дестабілізації, українській владі необхідно відновити діалог із народом, жорстко очистити економічний, політичний та інформаційний простір від агентів впливу Росії, продовжити курс непопулярних, але необхідних Україні реформ. Влада не повинна орієнтуватися на рейтинги та крики популістів на олігархічних телеканалах. У боротьбі з Кремлем Україні необхідна всебічна підтримка Заходу. Наша держава є щитом і списом цивілізованого світу. Треба робити все, щоб щит був міцним, а спис гострим.Заходу не варто дослухатися до маргінальних популістів, які тішать слух темою антикорупційної діяльності", - зазначив у своїй доповіді про сучасні загрози України Андрій Левус, народний депутат, Голова Проводу "Вільних Людей".

За словами Сергія Кузана, заступника Голови Проводу "Вільних Людей", конференція - це фактично перший публічний діалог української сторони з новою владою в США.

"Якщо сьогодні популярною є думка про те, що уряд Трампа і "нова влада" буде прихильною до Росії, то реалії демонструють інше: українсько-американські відносини - це не фікція, а необхідний для обох сторін діалог. Отримати позитивний результат такого діалогу - це і є нашим першочерговим завданням", - зазначив він.15 лютого 2017
Про війну, поточну ситуацію та вплив української громади на політикум США говорили у Нью-Йорку
Члени Проводу Вільні Люди відвідали українську громаду Нью-Йорку, аби обговорити шляхи співпраці та наголосити на необхідності єднання, розповісти про важливість проведення національного круглого столу "Єдність заради перемоги".

13 лютого у Нью-Йорку відбулась зустріч з українцями, представниками "Організації Оборони Чотирьох Свобід України" (ООЧСУ). Андрій Левус, голова Проводу "Вільних Людей"; Serhii Kuzan, заступник; Gumenyuk Dmitrii Borisovish, керівник штабу; Андрій Бойчук, член Проводу говорили про напрямки роботи та співпрацю між Україною і США за різними напрямками: від громадського - до економічного і політичного.

Про небезпеки та загрози, які сьогодні гостро постали перед Українською Державою, а також про способи боротьби розповів Андрій Левус, голова Проводу "Вільних Людей":

"Ми переконані, що з часів перемоги Євромайдану, більшість політичних криз штучно провокуються розробляються агентами Кремля. Реваншистський план Путіна має на меті провокування дострокових виборів задля повернення до влади в Україні своїх прихильників. Ось чому теперішня ситуація є надзвичайно загрозливою".

Саме тому, за його словами, "Вільні Люди" ініціюють Національний круглий стіл "Єдність заради Перемоги". "Ми закликаємо лідерів патріотичних проукраїнських фракцій об'єднатися навколо досягнення цілей, визначених Революцією Гідності. Лідери фракцій мають припинити розбрат, повернутися до коаліції 2014 року "Європейська Україна" та спільно з громадськістю напрацювати стратегічні напрямки розвитку країни", - додав він.

Після спілкування та обговорення, "Вільні Люди" передали прапор і символіку організації для членів ООЧСУ.

"Треба говорити про те, що українці - це нація 70 млн. людей. Чи в Україні, чи за кордоном, кожен повинен робити щось на користь держави. Разом ми можемо більше", - переконаний Shchegelskiy Andriy, голова ООЧСУ Бруклін.

Про війну в Україні, діяльність "Вільних людей", кампанію "Єдність заради перемоги" та потребу об'єднання патріотичних "майданівських" сил говорили також під час інтерв'ю на радіо "Домівка". Радіо створене українцями в Нью-Йорку і є потужним інформаційним майданчиком для української громади.

"Багато громадських організацій, члени парламенту та державних адміністрацій на всіх рівнях взяли на себе відповідальність за очищення України від впливів "руського міра". Тисячі кращих молодих українців, чоловіків і жінок, віддали свої життя, або були покалічені в цій боротьбі. Наше суспільство дуже змобілізоване. Мільйони громадян України визначилися, що не допустять, щоб успіхи, досягнуті на Майдані, зійшли нанівець. Вони приєднуються до військових або надають підтримку нашим бійцям на передовій, допомагають пораненим ветеранам, сім'ям військовослужбовців та майже двом мільйонам вимушених внутрішніх переселенців. Інші беруть активну участь у діяльності громадських організацій, що проводять моніторинг діяльності влади від селищного рівня до рівня парламенту, відстоюють прогресивні ідеї, допомагають втіленню реформ, боряться з корупцією, протистоять підривній діяльності та спробам розколу країни. "Вільні Люди" є такою організацією", - розповів про діяльність організації Сергій Кузан, заступник Голови Проводу.


10 січня 2017
Члени Проводу "Вільних Людей" долучились до організації молодіжного табору для українців США
Наприкінці грудня представники "Вільних Людей" - Serhii Kuzan та Соломія Фаріон - на запрошення Степана Качурака, Голови Organization for the Defense of Four Freedoms for Ukraine (ООЧСУ) відвідали США, аби долучитись до проведення молодіжного табору для українців діаспори.

Одне з головних завдань табору - згуртувати молодь діаспори, допомогти їм усвідомити своє місце в світовому українстві та відшукати свою роль, виконання якої принесе користь Україні.

"Виховувати в молодому поколінні українців, що народились і виросли за кордоном, просто необіхідно. Якщо їхні батьки більше відчувають свою прив'язаність до Україні, бо принаймні народились там, або ж знають історію своїх дідів-упівців, які були вимушені емігрувати, то молодь втрачає цей зв'язок", - говорить Соломія Фаріон.

Адже Вільною Людиною може бути не лише українець, що проживає на Батьківщині та має відповідне громадянство. Так склалось історично, що за кордоном проживають мільйони українців. Звісно, не всі вони пам'ятають про своє походження, пишаються нацією, цінують свою українську складову. Але останні події - Революція Гідності та російсько-українська війна показали, що і за кордоном українці не менше (а часто - більше) турбуються за долю своєї нації.

"Ми повинні спілкуватися з представниками діаспори, аби допомогти їм краще зрозуміти, що відбувається в Україні. Жоден ЗМІ не замінить живого спілкування, обміну думками, ідеями. Саме так зароджується співпраця, яка приносить велику користь і наближає нашу перемогу", - переконаний Сергій Кузан, заступник Голови Проводу "Вільних Людей".