Участь в акціях

Пряма дія
Останні події

5 листопада 2018
Вільні Люди у Тернополі: кожен повинен ідентифікувати проросійські телеканали
Активісти Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану та МНК провели у Тернополі просвітницьку акцію «Не дивись. Не слухай. Не співпрацюй», закликаючи громадян бойкотувати проросійські телеканали.

На Театральній площі міста встановили фотозону - телевізори з логотипами телеканалів «Інтер», «NewsOne» та «112 Україна», прапором Росії та банером «Обережно: рупори Кремля!». Також активісти роздавали листівки, розповідаючи про Національна ініціатива "Стоп Реванш" та чому важливо бойкотувати реваншистські телеканали.

«Цією акцією ми хотіли привернути увагу громадян до проблеми проросійської пропаганди в українському медіапросторі. Багато тернополян взагалі не знають, чию думку вони чують з ефірів «Інтера», «NewsOne» чи «112». Тому ми позначили їх російським триколором - для наглядності», - говорить Микола Мисак, активіст Вільних Людей та голова тернопільського осередку Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК.

Також завтра, 6 листопада, активісти проведуть публічну акцію з перфоменсом про вплив проросійських ЗМІ під тернопільською ОДА. Вони вимагатимуть депутатів підтримати ініціативу припинення діяльності телеканалів «NewsOne» та «112 Україна».

24 жовтня 2018
Вільні Люди провели акцію з вимогою до Президента і РНБО негайно запровадити санкції проти «112» та «NewsOne»
Активісти «Вільних людей» зібрались на інформаційно-просвітницькій акції під будівлею Адміністрації Президента, аби публічно закликали владу закрити канали «NewsOne» та «112».

«Сьогодні ми вкотре нагадуємо, що для перемоги у війні маємо перемогти на інформаційному фронті. Ми ведемо боротьбу з рупорами Кремля вже протягом двох років, щодня моніторимо пропагандивні телеканали 112 і NewsOne і маємо беззаперечні факти того, що ці ЗМІ дублюють тези російських пропагандистів. Ми вимагаємо рішучих дій від Президента: необхідно якнайшвидше провести засідання РНБО, проявити політичну волю та закрити телеканали, які підривають національну безпеку та цілісність», - заявив Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу «Вільних людей».

Санкції проти власників цих телеканалів сприятимуть припиненню інформаційній диверсії рупорів Кремля. Адже прикриваючись свободою слова, «NewsOne» та «112» розповсюджують пропаганду держави-агресора РФ, тим самим дестабілізуючи ситуацію в суспільстві, а також деструктивно впливають на свідомість нації.

«Однією з найбільших загроз для незалежної України є реванш проросійських сил. Вороги - агентура Путіна - намагається відновити втрачені після Революції Гідності позиції та впливи. Центральною фігуру реваншу є Віктор Медведчук і його пропагандивні рупори - 112 і NewsOne. У той час, коли США і Канада запровадили санкції проти Медведчука, в Україні досі зволікають з розслідуванням його діяльності. Ми вимагаємо від Петро Порошенко довести дією, що "Армія, мова, віра" - це не порожні передвиборні балачки», - зазначив Кузан Сергій, заступник Керівника Проводу «Вільних людей».

Нагадаємо, «Вільні люди» неодноразово звертались до проукраїнських політиків з вимогою бойкотувати ці канали. Практично три роки боротьби дали свій результат – громадськість та політики звернули увагу на діяльність цих відверто сепаратистських ЗМІ і рішення було винесено на рівень парламенту. 4 жовтня Верховна рада проголосувала за звернення до РНБО та Президента щодо застосування санкцій проти «112» та «NewsOne». Мета Постанови - створення передумов для прийняття рішення РНБО України. Оперативний штаб. про застосування персональних економічних санкцій проти власників телеканалів за створення загроз національним інтересам, національній безпеці в інформаційній сфері, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяння терористичній діяльності та порушення прав і свобод людини і громадянина, інтересів суспільства та держави, створення перешкод для сталого економічного розвитку шляхом розповсюдження інформаційної пропаганди.

17 жовтня 2018
Вільні Люди у Сумах залишили «чорну мітку» партії Мураєва «Наші»
Активісти прийшли до офісу сумської організації партії «Наші», аби передати Олександру Соколову, голові обласного осередку, символічну «чорну мітку».

Учасників акції зустріла поліція, якій повідомили, що на офіс нібито планується напад. При цьому, організатори публічно заявили: акція буде мирною і в рамках закону. Попри це, вхід через ресторанний комплекс, в якому знаходиться офіс партії, було зачинено, хоча доцього він функціонував у звичному режимі.

«Мирна акція, яка не передбачала вандалізму, поставила Соколова в незручне положення, через що той зачинився від учасників мітингу та журналістів», - говорить Валерій П'ятаченко, голова обласного осередку Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК, активіст «Вільних Людей».

Під час акції активісти розгорнули банер "Реванш не пройде", поширили інформаційні листівки про партію «Наші» та її очільника, залишили "чорні мітки" у вигляді наліпок "Путіну потрібні Наші люди" біля офісу.

«Сьогодні ми поставили чорну мітку, аби заявити: проросійським політикам - не місце ні в Сумах, ні на решті території України. Держава лише почала свою розбудову після тої прірви, в яку нас загнав Янукович, і повертатися назад ми не збираємося», — поясню Валерій П'ятаченко.

Довідка:

Керівник партії «Наші» - Євген Мураєв - відомий своїми українофобськими поглядами. Колишній член «Партії регіонів», партії «За життя». Революцію Гідності називає «державним переворотом», а з початком бойових дій на Донбасі заявив, що це — «громадянський конфлікт». 7 червня 2018 року заявив, що політичний в'язень путінського режиму Олег Сенцов «готував вибухи і підпали» і «для частини населення» є терористом. За ці висловлювання ГПУ відкрила кримінальне провадження проти Мураєва.

Олександр Соколов — очільник обласної організації партії в Сумах. Зі створенням партії «Наші» активно популяризує Євгена Мураєва, відповідно солідарний з його антиукраїнськими поглядами.
Партія «Наші» створена Мураєвим після його виходу з партії «За життя». Примітно, що аналогічну назву має російський молодіжний рух, створений під крилом адміністрації Путіна. Логотип партії схожий на логотип російського телеканалу «Звєзда» — рупора пропаганди Кремля.

Національна ініціатива «Стоп реванш» - світова кампанія, спрямована на протидію російській гібридній агресії в Україні. Охоплює боротьбу в інформаційній, політичній, гуманітарній сферах. «Стоп реванш» є ініціативою мережі «Вільні Люди» і об'єднує різноманітні суспільно-політичні сили в Україні. «Вільні люди» протидіють проросійському реваншу в Україні, називаючи його ключових осіб, серед яких - Медведчук, Рабінович, Портнов, Мураєв та інші.

4 жовтня 2018
«Вільні люди» по всій Україні вимагали прийняття законів для захисту інформаційного простору
Активісти вийшли під обласні держадміністрації в Сумах, Івано-Франківську, Тернополі, Чернігові, Запоріжжі, Харкові, а також зібрались під Верховною Радою, закликаючи народних депутатів захистити український інформаційний простір від російської агресії.

Цього дня у порядку денному засідання - законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 5670-д, що має захистити права українських громадян на отримання інформації та послуг державною мовою, наповнити державний статус української мови реальним змістом та підтримати українську мову як один з найважливіших чинників української ідентичності, національної безпеки та державної єдності.

Іншим важливим питанням є прийняття постанови 9157, яка звертається до РНБОУ з пропозицією розглянути антиукраїнську діяльність телеканалів 112 та NewsOne та застосувати щодо них санкції.

«Вільні Люди» переконані: ці два кроки - необхідні для забезпечення національної безпеки України. У ході акції активісти розгорнули банери та поширювали просвітницьку інформацію про мовний законопроект та антиукраїнську діяльність телеканалів 112, NewsOne, Інтер.

«Сьогодні маємо реальний шанс посилити наш інформаційний простір. По-перше, закрити «рупори Кремля» - проросійські телеканали 112 і NewsOne, а по-друге - ухвалити найповнішоий та найякісніший, найбільш підтримуваний суспільством та відповідний європейській практиці мовний закон 5670-д. Питання мови, як і питання церкви, інформаційної безпеки, розвитку армії та спеціальних служб, економічної та енергетичної незалежності для України має стратегічне значення, щоб зберегтись як самостійна і самодостатня держава», - говорить Дмитро Жмайло, Керівник Штабу «Вільних Людей».

Нагадаємо, «Вільні Люди» з 2016 року втілюють громадську кампанію «Інтеру - бойкот», аби рупор кремлівської пропаганди в Україні припинив мовлення. З вересня 2018 року «Вільні Люди» проводять моніторинг з виявлення політиків з проукраїнською позицією в ефірах «112» та «NewsOne», закликаючи українських політиків, представників влади, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства та інших бойкотувати, всіляко ігнорувати діяльність «рупорів Кремля».

26 вересня 2018
"Вільні Люди" лишили "чорні мітки" рупорам Кремля - 112 та NewsOne
Активісти навідались до офісів телеканалів, що поширюють російські меседжі і тим самим підривають національну безпеку України. На будівлях лишили символічні наліпки "Стоп Реванш" та "Рупор Кремля". Акції відбулись у мирний спосіб і стали попередженням для всіх, хто навідується до студій телеканалів.

"У такий спосіб ми нагадуємо "гостям" 112 та NewsOne, що варто відмовитись від співпраці з російськими пропагандистами. Ми також звертаємось до влади і вимагаємо закрити канади, через які Росія веде агресивну інформаційну війну в Україні", - говорить Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу "Вільних Людей".

Проросійські канали зняли маски і чітко показали своїх власників – за 112 стоїть кум Путіна Медведчук, за NewsOne - виродок з команди Януковича – Портнов. Здавалось би, що після такого кожен політик, який вважає себе патріотом, мав би десятою дорогою обходити їхні студії. Але де ж там. Політики та експерти, які називають себе проукраїнськими, активно ходять на їхні ефіри, дають коментарі, щоразу вигадуючи нові виправдання, чому власний піар - важливіший за безпеку інформаційного простору.

Нагадаємо, "Вільні люди" проводять моніторинг з виявлення політиків з проукраїнською позицією в ефірах "112", "NewsOne" та "Інтер" і закликають українських політиків, представників влади, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства та інших бойкотувати, всіляко ігнорувати діяльність "рупорів Кремля":
Не давати коментарів.
Не відвідувати телеефіри.
Не спілкуватися з пропагандистами (журналістами).

Нагадаємо, "Вільні люди" з 2016 року втілюють громадську кампанію "Інтеру - бойкот", аби рупор кремлівської пропаганди в Україні припинив мовлення. Здійснювався моніторинг ефірів телеканалу, за підсумками якого лідерам за візитами на ефіри публічно вручали "антипремії ім. Кісєльова-Шувалова".21 вересня 2018
Вільні Люди під ВРУ закликали бойкотувати рупори Кремля
"Вільні люди" провели біля Верховної Ради просвітницьку акцію, закликаючи депутатів, громадських діячів і журналістів не співпрацювати з телеканалами "Інтер", "NewsOne" і "112".

Під час акції активісти роздавали листівки з гаслами "Обережно! Рупори Кремля!" і "Не дивися! Не слухай! Не співпрацюй!", доповнені зображеннями власників цих медіа - Андрія Портнова ("NewsOne"), Віктора Медведчука ("112 Україна"), Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна ("Інтер").

"Ми часто чуємо тезу від проукраїнських політиків, що вони відвідують ефіри проросійських телеканалів, аби доносити альтернативну думку. По-перше, будь-які проукраїнські висловлювання перекручуються і подаються в вигідному РФ світлі. По-друге, співпраця з рупорами Кремля - це легітимізація їхньої діяльності. Це - коридор для реваншистів російських сил, що повертають впливи в Україні. Ми ж наголошуємо: "112", "NewsOne", "Інтер" слід негайно закрити", - говорить Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу "Вільних Людей".

Під час акції активісти особисто поспілкувались з частими гостями ефірів "112" і "NewsOne" - Бориславом Березою, Бориславом Розенблатом та іншими народними депутатами.

"Сподіваємось, нас почули і перестануть ходити на ефіри до пропагандистів Путіна. Також ми звертаємось до влади: забороніть діяльність ворожих ЗМІ, захистіть інформаційний простір України. Ми вітаємо призначення перевірок NewsOne Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення і чекаємо на результат", - говорить Serj Guepard, член Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК та "Вільних Людей".

З вересня 2018 року "Вільні люди" проводять моніторинг з виявлення політиків з проукраїнською позицією в ефірах "112" та "NewsOne". Сьогодні - це лише попередження: визначіться, з ким ви - з Україною чи з Путіним. Надалі ми іншими методами доноситимемо до громадськості, хто ви насправді є.

"Вільні люди" закликають українських політиків, представників влади, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства та інших бойкотувати, всіляко ігнорувати діяльність "рупорів Кремля":
Не давати коментарів.
Не відвідувати телеефіри.
Не спілкуватися з пропагандистами (журналістами).

Нагадаємо, "Вільні люди" з 2016 року втілюють громадську кампанію "Інтеру - бойкот", аби рупор кремлівської пропаганди в Україні припинив мовлення. Здійснювався моніторинг ефірів телеканалу, за підсумками якого лідерам за візитами на ефіри публічно вручали "антипремії ім. Кісєльова-Шувалова".

16 вересня 2018
Медведчук злякався митців і поставив "Сварог" охороняти свій офіс
Про відсутність будь-якої моральності Медведчука та його прислужників свідчить ставлення до акції у пам'ять Стуса. 14 вересня митці та громадські активісти прийшли до офісу Медведчука з мирною акцією, аби провести вечір пам'яті "Стус чекає - Медведчук під арешт". Місце акції окупували кремезні чоловіки спортивної статури, що всіляко перешкоджали заходу. Охорону свого офісу Медведчук довірив особисто Віктору Чорному. Саме він забезпечує його силові акції, очолює Федерацію бойового самбо України (за інформацією журналістів програми Схеми: корупція в деталях - RFERL: https://www.radiosvoboda.org/a/28845143.html).

Найманцям Медведчука невідомо нічого про честь, повагу та будь-які інші чесноти. З самого початку вечора вони ввімкнули російські пісні, намагаючись заглушити виступи поетів та музикантів. Навіть під час хвилини мовчання за Стусом, вони не стишили свою музику.
Не обійшлось і без провокацій: охоронці Медведчука не давали активістам та митцям покинути території офісу під приводом "псування майна".

Та охороняли не лише зачинений офіс, а й так званих "художників", що малювали карикатури провокативного змісту. На картинах - Уляна Супрун, журналісти "Радіо Свобода" - усі ті, хто є ворогами для проросійських реваншистів, зокрема - Медведчука.

"Це схема ще з 90-х, коли кримінальні авторитети забирали під свою парасольку спортсменів: для охорони, вибивання грошей, рекету... Так само система працює сьогодні. Віце-президент Федерації бойового самбо не просто так очолює і є власником охоронної фірми Медведчука. Скоріше за все, через "соціальний ліфт" великого спорту, самбісти і потрапляють на роботу в охоронну фірму. Зазвичай, на таку роботу йдуть люди, котрі себе не реалізували у спорті (не досягли високих результатів, або ж займалися з конкретною метою - потрапити на роботу). Коротше, лузери", - говорить активіст, присутній на акції.

Чому Медведчук такий наляканий? Відповідь - одна: кампанія "Медведчук - під арешт" діє. І він, відчувши небезпеку, змушений огризатись. Для нас це означає одне: ми діємо в правильному напрямку.

Нагадаємо, 4 вересня активісти та митці об'єднались, аби передати Медведчуку символічну «чорну мітку». Під офісом кума Путіна в Києві, «Вільні люди» та інші громадські організації, а також поети, музиканти, актори, представники «Музичного Батальйону» влаштували перфоменс, аби публічно заявити: Медведчук - кат українського народу, який повинен перебувати за ґратами.
Дякуємо Національній поліції за збереження спокою та стримування агресії охоронців Медведчука.

Довідково: "Сварог" - представники ТОВ "Детективна охоронна компанія "Шторм", яке було створене 2015 року під початковою назвою "Сварог".

14 вересня 2018
Вільні Люди: Медведчук відповість за смерть Стуса і антиукраїнську діяльність
Активісти та митці об'єднались, аби передати Медведчуку символічну «чорну мітку». Під офісом кума Путіна в Києві, «Вільні люди» та інші громадські організації, а також поети, музиканти, актори, представники «Музичного Батальйону» влаштували перфоменс, аби публічно заявити: Медведчук - кат українського народу, який повинен перебувати за ґратами.

Активісти прийшли до головного осередку «русского міра» в Україні не лише з піснями та віршами, а й з твердим переконанням: спільними зусиллями українці здатні позбавити кума Путіна будь-яких впливів та влади.

«Медведчук винен не лише в смерті Стуса. Він є головним прибічником Путіна в Україні, що системно працює над знищенням незалежності нашої держави. Громадська кампанія «Медведчук під арешт» триватиме доки українська влада не винесе йому судовий вирок, а світ - накладе персональні санкції і визнає токсичним», - говорить Кузан Сергій, заступник Керівника Проводу «Вільних Людей».

Акція «Стус чекає - Медведчук під арешт» є продовженням кампанії Національна ініціатива "Стоп Реванш" з вимогою до української влади розслідувати діяльність Медведчука. Акції вже відбулись у США та Австралії, найближчим часом відбудуться в інших країнах.

«Сьогоднішня акція - це нагадування про те, що українська громадськість чітко усвідомлює реальну роль Медведчука у розв'язанні війни на Донбасі, підтримці сепаратистів та його «внесок» у вирок Василю Стусу. Медведчук входить у санкційні списки США та Канади, а в Україні він почувається настільки комфортно, що його соратникам дозволяється скуповувати канали для поширення пропаганди Кремля, ми цього так не залишимо», - говорить Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу «Вільних Людей».

В акції взяли участь Сергій Василюк (лідер гурту Тінь Сонця / Tin' Sontsya), Олекса Бик, Jivosil-Vasil Liutyi, Сергій Солопай, поети і письменники - Ліля Мусіхіна, Радій Радутний, Богуслав Поляк, Сергій Пантюк, Іван Андрусяк, Юрій Ягусевич, Богдан-Олег Горобчук, представники Babylon'13 та інші.

Нагадаємо, 4 вересня відбулась громадська акція під ГПУ з вимогою "Медведчук - під арешт".

Раніше, у серпні - народний депутат Андрій Левус, Керівник Проводу «Вільних Людей» направив звернення до Генерального прокурора Юрія Луценка та Голови СБУ Василя Грицака щодо результатів розслідування кримінальної справи проти Медведчука, яке триває вже понад 2 роки. Під зверненням підписались народні депутати Сергій Висоцький - заступник Керівника Проводу «Вільних Людей», Олег Медуниця та Ганна Гопко.

Ще у 2016 році «Вільні Люди» розпочали кампанію «Медведчук підарешт». Разом з заявою про вчинення злочину Медведчуком та менеджерами «Українського вибору», активісти передали до ГПУ, СБУ та МВС близько сотні підписів народних депутатів, кілька тисяч підписів громадян, зібраних у 15-ти регіонах України за арешт Медведчука.

14 вересня 2018
Вільні Люди під судом: Шувалову - не місце в Україні
Активісти "Вільних Людей" продовжують контролювати хід судового засідання у справі російського політтехнолога Шувалова. Сьогодні відбулось уже третє, але справу перенесли на 26 жовтня.

"Реваншизм небезпечний тим, що діє злагоджено і координується з єдиного центру. Ідеться про Медведчука. Відомо, що Шувалов працював з ним ще за часів Кучми, а тому не дивно, що Медведчук намагається повернути в Україну одного зі свої пропагандистів-політтехнологів. Щоб не дати реваншистам повернути втрачені після Революції Гідності позиції, ми розпочали кампанію "Медведчук - під арешт", і сьогоднішня акція - це її частина", - говорить Кузан Сергій, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей", координатор Національна ініціатива "Стоп Реванш".

За словами активістів, це - справа честі: не дозволити реваншисту прослизнути "по-тихому" в Україну. "Вільні Люди" разом з депутатами та громадськістю доклали багато зусиль, аби виявити ворога та прогнати з України. Шувалов - пряма загроза національній безпеці України, адже поширював ворожі ідеї в інформаційному просторі.

"Ще у 2016 році ми пікетували СБУ, підтримуючи звернення народних депутатів з вимогою депортувати Шувалова. Тоді нас почули: кремлівського пропагандиста видворили з України. Він прагне реваншу: повернутись в Україну, аби втілювати політичну волю Путіна. Ми не допустимо цього", - говорить Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу "Вільних Людей".

Довідка:

Ігор Шувалов позивається до Державної міграційної служби (ДМС) України, вимагаючи скасувати рішення про заборону в'їзду в Україну. Він просить суд визнавати протиправним і скасувати рішення директора Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства ДМСУ про заборону в'їзду в України терміном на 5 років.

У 2016 році "Вільні Люди" кілька разів пікетували та офіційно звертались до СБУ, вимагаючи депортувати громадянина Росії Ігоря Шувалова з України. 22 травня 2017 року українські прикордонники видворили Шувалова. СБУ заборонила йому в'їзд на 5 років.

13 вересня 2018
«Вільні Люди»: цього разу адвокатам Януковича не вдалося зірвати судове засідання
Сьогодні в Оболонському районному суді розглядалась справа про державну зраду Януковича. Зважаючи на те, що минулі засідання зривались адвокатами і «тітушками», активісти «Вільних Людей» контролювали перебіг засідання біля приміщення суду.

Нагадаємо, що раніше адвокати підсудного Януковича блокували доступ до зали судового засідання для адвоката, призначеного судом. Тобто свідомо перешкоджали розгляду справи Януковича, який звинувачується у державній зраді та переховується у Росії.

Засідання продовжиться завтра о 10:00 ранку.

6 вересня 2018
«Медведчук - під арешт»: під стінами ГПУ відбулась акція
Сьогодні активісти Вільні Люди прийшли під стіни Генеральна Прокуратура України, вимагаючи довести до логічного завершення розслідування антидержавної діяльності Віктора Медведчука. Справа проти кума Путіна порушена ще в 2016 році, але і досі жодного розслідування фактично не відбувається.

Активісти тримали банери з написами «Медведчук - під арешт!», а також зображення Василя Стуса. Адже саме 4 вересня - день смерті дисидента, якого закатував саме Медведчук.

«Ми вже вдруге прийшли до ГПУ, аби вимагати очистити Україну від російських агентів. Цього разу даємо ГПУ час до 22 листопада 2018 року, аби завершити розслідування і притягнути до відповідальності реваншистів. Чим далі ми спостерігаємо за бездіяльністю - тим позиції реваншистів сильніші. Якщо влада не спроможна в законний спосіб захистити державу, ми зробимо це самі. Ми не хочемо дестабілізації чи хаосу, але терпіти - не маємо права», - наголосив Андрій Левус, Керівник Проводу «Вільних Людей», народний депутат.

За словами Кузан Сергій, заступника Керівника Проводу «Вільних Людей», цією акцією активісти нагадують державним органам: Медведчук - агент Кремля, довірена особа Путіна, головний архітектор дестабілізації України. Саме він координує та структурує всі проросійські та реваншистські сили для повернення до влади. Доказів проти нього достатньо, питання лише в політичній волі вищого керівництва країни довести відкриту проти Медведчука справу до логічного завершення – вироку суду і тюрми.

«Сьогодні, у день загибелі Стуса, один з його катів продовжує знищувати українців. Ми боремось проти реваншу російських сил, щоб позбавитись впливу ворога в нашій релігії, економіці, політиці, енергетиці, інформаційній сфері. З рештою, щоб російські танки не вбивали українських громадян. Треба посадити за ґрати тих, хто тут, під образом миротворця, здійснює розкол України. І найпершим має бути Медведчук. Доказова база проти нього - достатня. Тому ГПУ має негайно прозвітувати за зроблену роботу і втілили обіцянку «бандитам - тюрми», - говорить Hanna Hopko, народний депутат, Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах.

Ця акція відбулась у рамках Національна ініціатива "Стоп Реванш", головною метою якої є не допустити зміни стратегічного курсу розвитку України та повернення до влади проросійських та колабораціоністських сил.

У підсумку, Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу «Вільних Людей», зазначив: «Законопроект, під яким підписались наші колеги, і який дозволить правоохоронним органам краще працювати по мережах, які фінансує Москва, - зареєстрований у Верховній Раді. Тому кампанія «Стоп Реванш» триває».

Нагадаємо, у серпні Андрій Левус, Керівник Проводу «Вільних Людей» направив звернення до Генерального прокурора Юрія Луценка та Голови СБУ Василя Грицака щодо результатів розслідування кримінальної справи проти Медведчука, яке триває вже понад 2 роки. Під зверненням підписались народні депутати Сергій Висоцький - заступник Керівника Проводу «Вільних Людей», Олег Медуниця та Ганна Гопко.

Ще у 2016 році «Вільні Люди» розпочали кампанію «Медведчук під арешт». Разом з заявою про вчинення злочину Медведчуком та менеджерами «Українського вибору», активісти передали до ГПУ, СБУ та МВС близько сотні підписів народних депутатів, кілька тисяч підписів громадян, зібраних у 15-ти регіонах України за арешт Медведчука.

Довідка:
«Вільні Люди» - українська громадсько-політична організація, створена в квітні 2013 року членами патріотичних та націоналістичних організацій з метою об'єднання зусиль у кампаніях прямої дії щодо захисту євроінтеграційних устремлінь України. Діяльність спрямована на звільнення держави від впливів Російської Федерації та реваншистів в усіх сферах: політичній, інформаційній, економічній, правовій.

Національна ініціатива «Стоп Реванш» - кампанія, спрямована на протидію російській гібридній агресії в Україні, охоплює боротьбу в інформаційній, політичній, гуманітарній сферах.

29 серпня 2018
Хто і для чого «покриває» корупціонерів Тернопільщини?
Рік тому Вільні Люди звернули увагу правоохоронних органів на факт незаконного присвоєння наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук Баб'юк Марії, депутату Тернопільська міська радавід ВО «Свобода», директору Галицького коледжу ім.В.Чорновола. Інформацію про фальшивий диплом офіційно підтвердило і Міністерство освіти і науки України.

Слідчe управління поліції Тернопільської області не спромоглося направити кримінальну справу щодо підробки диплому.

«Усі докази ми передали поліції. За фактом підробки диплома кандидата наук Марії Баб'юк порушено коимінальну справу. У поліції був вибір: оперативно зібрати докази і направити справу до суду; «злити» справу і виторгувати собі певні рішення Тернопільської міської ради та заручитися підтримкою сина Бабюк М., який є суддею. Тому коли ми бачимо рішення Тернопільської міської ради, в яких поліцейським безкоштовно виділяють землю в місті Тернопіль, яка в загальній кількості за ринковою ціною коштує 10-ки тисяч доларів – не треба дивуватися. Це взаємовигідна комерційна співпраця правоохоронного органу та органу місцевого самоврядування. На жаль, така практика буде і в інших справах, в яких фігурують депутати або виконавчі органи ТМР. Цю тенденцію ми вже спостерігаємо тривалий час», – говорить Іван Ковалик, керівник тернопільського осередку «Вільних Людей».

Додамо, що Марія Баб'юк фігурує ще в кількох кримінальних справах.

«Вільні Люди» вимагають припинити практику вибіркового правосуддя і нагадують: закон - один для всіх.

21 серпня 2018
«Вільні Люди» завадили проведенню збіговиська реваншистів
Сьогодні активісти чернігівського осередку «Вільних Людей» у мирний спосіб зірвали прес-конференцію проросійської політичної сили «Розумна сила України».

«Ця новоспечена політична партія добре замаскована, але складається з найодіозніших фігур: екс-регіоналів, реваншистів, відверто проросійських агентів. Ми розуміємо, що чим ближче до виборів - тим більше виникає організацій і партій. Наше завдання - припиняти діяльність будь-чого, що проявляє антидержавницькі нахили», - переконаний Олександр Ясенчук, координатор «Вільних Людей» у Чернігові.

Довідка:
Голова «Розумної сили України» Олександр Соловйов – екс-заступник начальника управління оперативних розробок Департаменту боротьби з економічною злочинністю МВС України, представник «донецьких»; члени правління: Максим Ленко – екс-прокурор Горлівки та керівник Головного слідчого управління СБУ під час Майдану, а сьогодні - керівник «Інституту миру», що фінансується, як вже можна здогадатися, з РФ; Дмитро Мороз – перший заступник прокурора Донецької області 2013 року; Олександр Кушнір – екс-керівник центрального апарату «ПР»; Анатолій Маєвський – екс-заступник керівника центрального апарату «ПР»; Ірина Русакова – активістка антимайдану, фігурант «чорної каси» ПР.

31 липня 2018
"Вільні Люди" передали й своє вітання куму Путіна
Вільні Люди долучились до акції «Ваті-торба», щоб вкотре нагадати: агентурі Кремля - не місце в Україні! Територія перед офісом СДПУ(о) тепер виглядає привабливішою.

18 липня 2018
Проплачених "тітушок" завезли в парк Національного Відродження у Тернополі: Вільні Люди на сторожі
Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану провели мирну акції протесту перед будівельним майданчиком в парку Національного Відродження.

Будівельні роботи в парку продовжуються, незважаючи на протести жителів. Цього разу молоді хлопці спортивної статури, які представились "різноробочими", приїхали на будівельний майданчик разом з бригадою робітників.

"Простими словами - фірма забудовника озброїлась "тітушками". Їх часто використовують для реалізації сумнівних бізнесових проектів. У Тернополі, як і в інших містах України, послуги "тітушок" - це загроза безпеці жителів міст", - говорить Іван Ковалик, координатор "Вільних Людей" у Тернополі.

Керівництво Тернопільської міської ради ніяк не реагує на таку витівку забудовника. Дивним є той факт, що одночасно з появою тітушок поблизу парку Національного Відродження з'явилося дві машини Головного управління національної поліції ТО, проте правоохоронці не виходили з машин. Після розмови з ними, вони так і не змогли пояснити причину своєї появи. За словами Івана Ковалика, виглядало так, що представники поліції були проінформовані про появу "тітушок", проте керувалися якимись внутрішніми вказівками свого керівництва.

"Вільні Люди" звертаються до депутатів Тернопільська міська рада, Сергія Надала, поліції з вимогою відреагувати на появу проплачених горе-спортсменів, "тітушок", та вчинити всі необхідні дії для того, щоб кожен мешканець міста Тернопіль почував себе в безпеці і мав право на безперешкодне проведення мирних зібрань.

Дякуємо всім, хто доєднався до цієї справи! Разом ми сила!

25 липня 2018
Правоохоронці Тернопільщини або прикривають, або саботують кримінальне провадження
У відповідь на офіційний запит щодо стадії, на якій знаходиться розгляд справи про використання підробленого диплому про присвоєння наукового ступеню Бабюк Марією Петрівною, депутата Тернопільської міської ради від ВО «Свобода», активістам відповіли: досі не оголошено підозру жодній службовій особі.

Вільні Люди в серпні 2017 року вже публікували матеріал про цей випадок, закликаючи правоохоронні органи здійснити досудове слідство у максимально короткі строки: https://www.facebook.com/654797977899888/posts/1481289078584103/

"Не можна нехтувати контролем за діяльністю правоохоронних органів. На жаль, громадськості доводиться постійно перевіряти і фактично змушувати виконувати свою роботу. Хочеться вірити, що ситуація зміниться", - говорить Іван Ковалик, координатор "Вільних Людей" у Тернополі.

Що може означати ця конкретна справа? Минув рік, доказова база "лежить на поверхні".

Чому на затягування розслідування справи не реагує Прокуратура Тернопільської області? Чому кримінальні провадження, у яких фігурують "прості смертні", розслідуються миттєво, а розслідування проваджень стосовно осіб, наділених владними повноваженнями, тягнеться роками? І, нарешті, головне питання – що це: службова недбалість чи відвертий умисний саботаж?

"Одними із визначних параметрів оцінки ефективності роботи будь-якої правоохоронної системи є її оперативність та незаангажованість. Швидке та об'єктивне розслідування - запорука того, що не лише злочинець отримує відповідне покарання, але й інші потенційні правопорушники утримуються від вчинення злочинних дій", - говорить Іван Коввалик.

Вільні Люди зроблять усе, щоб за справу нарешті взялись, а винні були покарані.

Нагадаємо, 9 липня 2017 року Головне управління Національної поліції в Тернопільській області порушило кримінальне провадження за ч.2 ст.191 та ч.3 ст.338 (за фактом підробки документів та привласнення чужого майна, зловживаючи службовим становищем). Процесуальне керівництво у цьому провадженні здійснює Прокуратура Тернопільської області.

19 липня 2018
Як карають корупціонерів на Тернопільщині: проміжні результати
Після завершення Революції Гідності Україна взяла курс на "тотальну, безкомпромісну боротьбу з корупцією". Влада, опозиція, очільники правоохоронних відомств, громадські активісти, журналісти, блогери зробили "боротьбу з корупцією" топ-темою в житті країни. Західні партнери надають фінансову допомогу лише у відповідь на проведення антикорупційних реформ. Створено нові правоохоронні органи з боротьбі з корупцією.

Вільні Люди по мірі своїх сил долучилась до антикорупційного процесу. Зокрема, шляхом моніторингу найгучніших кримінальних проваджень, пов'язаних із корупцією та хабарництвом, вчиненими владними особами в Тернопільській області.
Для того, щоб оцінити результати боротьби з корупцією на Тернопільщині, Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майданупроаналізували вісім кримінальних проваджень, які набули значного суспільного резонансу.

Отже, на цей час із восьми резонансних корупційних справ в Тернопільській області, повністю завершено лише три. Два провадження навіть не «дійшли» до судового розгляду. Два провадження перебувають на апеляційному розгляді, одне – на новому судовому.
Щодо призначених покарань: лише у двох випадках суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі, до того ж це покарання було нівельовано положенням про звільнення від відбування покарання з випробуванням, іншими словами – у в'язницю за хабар ніхто не сів. У двох випадках суд призначав покарання у вигляді штрафу у розмірі, який значно нижче розміру отриманих злочинцями хабарів.

Єдиним реальним результатом порушених кримінальних проваджень було те, що визнані винними особи позбувались відповідних посад на державній службі.

"Таким чином, можна зробити висновок, що антикорупційна діяльність на Тернопільщині загалом є НЕЕФЕКТИВНОЮ. Подолання корупції неможливе без зміни кримінального та кримінально-процесуального закону в бік посилення покарання за вчинення корупційних злочинів та підвищення оперативності, як досудового, так і судового розгляду, пов'язаних з корупцією кримінальних проваджень. Корумпованість правоохоронної та судової системи залишається ще одним фактором, який гальмує антикорупційний процес", - говорить Іван Ковалик, координатор "Вільних Людей" у Тернополі.

"Вільні Люди" не будуть стояти осторонь, в вживатимуть оперативних і адекватних ситуації заходів.

13 липня 2018
"Вільні Люди": героїзація вбивці лідера ОУН - неприпустима
Днями активісти Самооборона Майдану Запоріжжя - Вільні Людивиявили два бігборди з зображенням Павла Судоплатова - вбивці лідера ОУН Євгена Коновальця. Під фото розміщувався надпис: "111 років - боротьба триває!".

"Цей зухвалий вчинок не лишився непоміченим. Ми висловили обурення проявом реваншу у соцмережах та ЗМІ, наголосили на неприпустимості прославляння діячів каральної системи "совєцького союзу". Організували пошук замовників, власників рекламних площ, причетних і зацікавлених осіб", - зазначив Дмитро Харьков, координатор Вільні Люди у Запоріжжі.

У ніч з 12 на 13 липня обидва бігборди були знищені невідомими патріотами.

"Ми вжили оперативних заходів. Встановили, кому належать бігборди, хто друкував полотно, хто замовляв. Ми знаємо адреси, прізвища і навіть суми, які було витрачено. Наша реакція не забариться, відповідь буде адекватною. Реванш не пройде!", - переконують "Вільні Люди".

"Вільні Люди" у Запорізькій області продовжують стежити за ситуацією та готові протистояти спробам реваншу і дестабілізації.

18 червня 2018
Вільні Люди вимагають перевірки законності забудови Почаївської лаври
Російська православна церква, оминаючи закон, забудовує Почаївську Лавру. "Вільні Люди" звертаються до ДАБІ в Тернопільській області та Кременецько-Почаївського ДІАЗу з вимогою провести перевірки законності цього будівництва. У свою чергу, Вільні Люди проконтролюють, щоб дозволи і погодження в УПЦ МП раптово не з'явилися "задніми числами", а винні у порушенні чинного законодавства, як і ті, хто був зобов'язаний, але жодним чином не реагували на самовільну забудову, були притягнуті до відповідальності.

"Російська православна церква господарювала на території Почаївської лаври протягом усього часу незалежності України. Готелі, паркінги, магазини, їдальні і паркани збудовані без жодних дозволів. Очільники монастиря УПЦ МП звикли до вседозволеності і спотворюють історичне обличчя святині новими і новими забудовами", - говорить Іван Ковалик, керівник Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану. Зараз у Почаївській лаврі будуються нові ворота, які не входять в архітектурний ансамбль. За словами Ковалика, жодних дозволів та погоджень на це будівництво Московський патріархат не отримував, як завжди розраховуючи на "покровителів" у високих кабінетах, які можуть все "порішати".

Нагадаємо, комплекс споруд Почаївської лаври - пам'ятка архітектури національного значення. У 2016 році Міністерство культури України підписано із ДІАЗом новий договір про охорону архітектурних споруд Лаври, за яким визначається особливий порядок дозволу на проведення будівельних чи реставраційних робіт, як щодо самого об'єкта архітектури, так і на території довколо нього.

16 червня 2018
"Вільні Люди" сприяли розслідуванню справи про розкрадання державних коштів
Близько двох років тому, на підставі заяви Івана Ковалика, координатора Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану, було відкрито кримінальне провадження проти власників фірми "Віасан". Йдеться про ймовірне розкрадання державних коштів керівництвом на суму 450 тис. грн.

Директору товариства повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, що вчинені у великих розмірах службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки). Досудове слідство триває. За вчинене посадовцю товариства загрожує до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Кошти виділялися на реалізацію бюджетного проекту "Заходи психологічної реабілітації постраждалих учасників АТО". За них 100 українських військовослужбовців мали пройти курс психологічної реабілітації.

Влітку 2016 року "Вільні Люди" виявили схему розкрадання цих коштів. Але лише восени 2016 року прокуратура Тернопільської області відкрила провадження у цій справі за статтею 364 ч.2 Кримінального Кодексу України. Під час розслідування справи було виявлено, що чоловік директорки "Віасану" є заступник начальника Управління СБУ в Тернопільській області Малярик Ігор.

Активісти "Вільних Людей" надали справі публічного розголосу як вуличними акціями, так і зверненнями до правоохоронних органів.

"Ми спілкувалися з різними державними службами, але жодна з них не направляла учасників АТО на реабілітацію до "Віасану". Це викликало підозру, а потім - дозволило викрити корупціонерів: директорка привласнила півмільйона гривень бюджетних коштів", - говорить Іван Ковалик, координатор "Вільних Людей" на Тернопільщині.

Нагадаємо, боротьба з корупцією та очищення країни від злочинців є одним із найважливіших напрямків діяльності "Вільних Людей".

15 червня 2018
"Вільні Люди": "Справа Бузини - індикатор "гнилої" судової системи"
Сьогодні відбулось чергове судове засідання у справі про вбивство Бузини. "Вільні Люди" долучились до інших активістів, що прийшли вимагати адекватного судового процесу. Та дива не сталось: засідання перенесено на 9 серпня, 10:00.

Офіційна причина - "присяжних" не повідомили вчасно про їхню участь у засіданнях. Це - яскравий показник неефективності суддів, спроби затягнути та сфабрикувати справу.

"Ми будемо відвідувати судові засідання, підтримувати хлопців, контролювати дотримання судом законів та норм. Справедливість - це все, чого ми вимагаємо. Хлопці, що вчора захищали нас на фронті, сьогодні - стали фактично політичними в'язнями, яким "шиють" серйозний злочин - вбивство. Разом ми відстоїмо їхню свободу", - говорить Павло Дацків, активіст "Вільних Людей".

Нагадаємо, 16 квітня 2015 року у Києві невідомі застрелили Олеся Бузину - письменника, відомого українофоба, прихильника "русского міра". Є підстави вважати, що вбивство скоєне працівниками російських спецслужб з метою дестабілізації ситуації перед 9 травня.

Тим часом, вбивство намагаються "повісити" на Андрія Медведька (боєць батальйонів МВС "Гарпун" і "Київ-2") і Дениса Поліщука (лейтенант Збройних сил України, був командиром 54-го окремого розвідувального взводу).

13 червня 2018
"Вільні Люди" під посольством РФ провели акцію солідарності з Олегом Сенцовим
У переддень відкриття Чемпіонату Світу з футболу в Росії, "Вільні Люди" долучились до світової акції, що має на меті привернення уваги до "бранців Кремля". Головна вимога - свобода для Сенцова та більш ніж 60 українських політв'язнів, які незаконно утримуються в російських в'язницях.

Тримаючи банер #FreeSentsov, плакати з закликами бойкотувати ЧС з футболу 2018 авторства Andriy Yermolenko, активісти прийшли під посольство РФ в Україні. Цього ж дня подібні акції відбуваються по всьому світу. Зокрема, Український Конґресовий Комітет Америки (УККА) - найчисельніше представництво американців українського походження (понад 1,5 мільйони осіб) - закликав світову спільноту висловити свою солідарність з Олегом Сенцовим шляхом участі в одноденному голодуванні.

"Ми розуміємо, що ні про який справедливий суд над політичними в'язнями у сучасній Росії не може бути й мови. Єдиний аргумент, який може вплинути на Кремль, це тиск світової спільноти. Сьогодні УККА закликає Сполучені Штати запровадити додаткові санкції проти російських чиновників саме через незаконне ув'язнення українських в'язнів сумління. І ми підтримуємо цей заклик. Саме тому - ми тут. Один за всіх - і всі за одного!", - говорить Кузан Сергій, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

Акція відбулась у переддень відкриття Чемпіонату Світу з футболу, що пройде у Росії. Активісти наголошують, що не дозволять затьмарити тему проблеми політичних в'язнів футбольним дійством. Будь-яка участь у Мундіалі 2018 є сприянням російській агресії, а тому "Вільні Люди" вкотре закликають світову спільноту бойкотувати спортивну подію та вимагати звільнення в'язнів сумління. І аж ніяк не транслювати його в України, як це робить проросійський "телеканал" "Інтер".

"Ми солідарні з українцем, незаконно засудженим РФ. Громадськість в Україні і по всьому світі буде підтримувати Олега стільки, скільки потрібно. Олег Сєнцов - не жертва. Він - борець за українську свободу. Ми, його побратими, повинні так само боротись - не тільки зі зброєю в окопах на передовій. А також і в інших сферах "війни без меж". Бої тривають і в інформаційній, і в економічній, і в гуманітарній, і в культурній, і міжнародній, і в політичній сферах", - зазначив Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу "Вільних Людей".

Сьогодні акція на підтримку політв'язнів пройшла у США, Австралії, а також у європейських країнах.

24 травня 2018
«Вільні Люди» Чернігівщини вимагають унеможливити реванш старої системи
Громадськість Чернігівщини звернулася до Президента України, керівника АП, голови Чернігівської облради із заявою про недопущення сценарію реваншу системи Януковича в області.

Як повідомив координатор чернігівського осередку «Вільних Людей» Олександр Ясенчук, з'явилася інформація, що найближчим часом можливе звільнення голови Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча та призначення замість нього екс-члена уряду Азарова-Льовочкіна, куратора партії «Наша край» по Чернігівській області, народного депутата Валерія Давиденка.

«Ми не можемо допустити, щоб в прикордонній області, під час війни, на керівника ОДА була призначена людина старої системи, скандально відома своїми фінансовими махінаціями в уряді, підкупом виборців, рейдерськими захопленнями. Ми закликаємо громадські організації Чернігівщини долучатися до нашого звернення, а у випадку ігнорувань думки громадськості, ми розглядаємо і можливість масових акцій протесту», - прокоментував ситуацію Олекснадр Ясенчук.

11 травня 2018
Нацрада має позбавити «Інтер» ліцензії
З такою вимогою Вільні Люди проводили акцію під Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення, де розглядалось питання телеканалу «Інтер». Лише припинення мовлення «Інтера» є єдино можливим рішенням у ситуації із трансляцією програми «Победа. Одна на всех».

Біля входу у будівлю, де відбувалось засідання, «Вільні Люди» тримали банери з написами «Інтер» - на цвинтар!», а також зображенням «облич реваншу», серед яких - Дмитро Фірташ і Сергій Львовчкін, власники телеканалу «Інтер».

«Пікет є абсолютно мирним: хочемо привернути увагу громадськості, журналістів, медійників до антиукраїнської діяльності «Інтера», повзучого реваншу, направленого на дестабілізацію України. Наша позиція - це позиція всього свідомого українського народу, який прагне звільнити не лише українську землю від російських окупантів, а й інформаційний простір» - зазначив Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу «Вільних Людей».

Представник «Вільних Людей» Соломія Фаріон звернулась до членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення під час засідання: «Ми вимагаємо позбавити Телеканал Інтер ліцензії і маємо на це достатньо підстав. Трансляція концерту «Перемога. Одна на всіх» вкотре підтверджує, що «Інтер» є пропагандистським каналом: маніпулює фактами і подає спотворену та неправдиву інформацію для поширення російських меседжів. Канал свідомо нагнітає протистояння між групами суспільства щодо поглядів на події Другої світової, насаджує глядачам проросійські погляди та міфи замість того, щоб формувати єдине бачення на трагічні події».

Також на засіданні озвучили звернення депутатів і від СБУ про ознаки пропаганди в програмі «Победа. Одна на всех», які суперечать національним інтересам України.

За результатами засідання Нацради, каналу «Інтeр» призначили позапланову перевірку, а саме питання не обговорювали під приводом, що все встановить перевірка. Представників каналу «Інтер» на засіданні не було.

Кампанія «Вільних Людей», направлена на бойкотування «Інтера» - це аж ніяк не утиски свободи слова, про які заявляє у своїх скаргах телеканал. «Інтер» - системний порушник українського законодавства. Нацрада постійно фіксує порушення щодо недотримання мовних квот, транслювання російських артистів, які не визнають анексію Криму, підтримують Росію і т.д. Крім того, за законом, телеканал мав втратити свою ліцензію ще у 2011 році, але, звісно ж, за Януковича ніхто цього би не зробив. У лютому 2016 року «Вільні Люди» вже пікетували суди, в яких розглядались позови проти Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, що неправомірно виділила «Інтеру» частоти на мовлення.

Нагадаємо, 9 травня, напередодні трансляції концерту, «Вільні Люди» пікетували офіс Національних Інформаційних Систем (інформаційний департамент «Інтера»). Андрій Левус, Керівник Проводу «Вільних Людей», подав депутатське звернення до Генеральна Прокуратура України, The Security Service of Ukraine, Міністерство внутрішніх справ, Голови Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення з вимогою розслідувати ситуацію навколо трансляції концерту «Победа. Одна на всех" на предмет контенту, що становить загрозу національній безпеці України.

10 травня 2018
Правоохоронцям слід розслідувати земельні афери чиновників, а не засуджувати активістів, - Іван Ковалик
Кілька років обласне і міське управління Головне управління Національної поліції в Тернопільській області розслідує близько 20-ти кримінальних проваджень щодо земельних афер чиновників Тернопільська міська рада.

Безрезультатно. Правоохоронці не передали жодну зі справ до суду. Ситуація "зависла у повітрі".

Активісти намагаються пришвидшити розслідування земельних афер, щоб завадити забудові міста, зберегти парки та зелені рекреаційні зони Тернополя.

Одного з учасників протестів поліція під керівництвом Гаврилюка Сергія (члена виконавчого комітету Тернопільської міської ради) намагається притягнути до відповідальності.

Вільні Люди нагадують правоохоронцям: займайтесь корумпованими чиновниками, а не активістами, що захищають Тернопіль від їхніх афер. Закон України "Про Національну поліцію України" у ст.1 зазначає: "Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку".

9 травня 2018
Програма "Победа. Одна на всех" на "Інтері" - це відверта російська інформаційна диверсія проти України і підлягає скасуванню, - Вільні Люди
Активісти всеукраїнської мережі "Вільні Люди" провели акцію під офісом Національних Інформаційних Систем, що є головним політичним рупором "Інтера" та реваншу в цілому, вимагаючи зняти з ефіру концерт "Победа. Одна на всех". Цей російський інформаційний продукт нібито присвячений святкуванню "дня побєди", насправді поширює проросійські ідеї в інформаційному просторі України.

Активісти тримали зображення радянських злочинів ІІ Світової війни, проілюстровані даними про кількість жертв у ході військових операцій та битв. Вони також скандували гасла: "50 млн жертв - що святкувати?", "День пам'яті, а не день перемоги!", "Ні танцям на кістках", "Інтер - на цвинтар!".

"Телеканал "Інтер" працює на замовлення своїх російських кураторів. Замість того, щоб формувати єдине бачення на трагічні події Другої світової війни, повагу до памʼяті всіх загиблих, вибудовувати спільні шляхи примирення, свідомо насаджує українським глядачам радянські, проросійські уявлення про ці події", - говорить Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу "Вільних Людей".

Особливо обурює те, що Телеканал Інтер свідомо бере участь у російській інформаційній війні проти України, в той час як на Сході триває реальна україно-російська війна. Уже не вперше цей канал вдається до подібних інформаційний операцій проти українських національних інтересів, прикриваючись свободою слова та апелюючи до міжнародної спільноти про наявність цензури в Україні.

"Ми переконані, що "Інтер" давно не має жодного відношення до журналістики та свободи слова. Цей канал є лише зброє Російської Федерації в інформаційній війні проти України", - зазначив Іван Ковалик, активіст "Вільних Людей".

8 травня "Вільні Люди" разом з іншими громадськими організаціями передали письмове попередження керівництву "Інтера" з вимогою скасувати трансляцію концерту.

"Учора я особисто приїхав в офіс "Інтеру", щоб передати звернення. Його не прийняли, тож довелось залишити у поштовій скриньці. Ми повідомили керівництво телеканалу через соціальні мережі, що у випадку трансляції - залишаємо за собою право на будь-які дії, що не суперечать Конституції та чинному законодавству", - говорить Ivan Bratsiun, активіст "Вільних Людей".

"Вільні Люди" надіслали офіційне звернення Генеральному прокурору України Юрій Луценко, Голові The Security Service of Ukraine Василю Грицаку, Міністру внутрішніх справ Arsen Avakov, Голові Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення Юрію Артеменку щодо захисту національних інтересів України. Вимога - розслідувати дії працівників "Інтера".
.
Нагадаємо, "Вільні Люди" втілюють громадську кампанію "Інтеру - бойкот", аби рупор кремлівської пропаганди в Україні припинив мовлення.

7 травня 2018
"Вільні Люди" усували ворожу пропаганду
Напередодні 9 травня адепти "русского міра" в Україні пропагують радянську ідеологію. Вільні Люди доводять не словами, а справами: ми не дозволимо реваншистам вести антиукраїнську діяльність.

"Якщо хочемо будувати Вільну Україну, маємо позбутися радянських міфів про "перемогу", а інформпростір очистити від зрадників національних інтересів. Гидотка цього року навіть рекламу запустила. Але місце Вадімки Новінського не на плакатах, а у в'язниці", - говорить Serj Guepard, активісти Вільних Людей та Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК.

Наголошуємо, що в Україні пам'ятають про жертв Другої світової війни, яка тривала з 1939 року, а так звана "вітчизняна війна" - радянський міф.

Ми також закликаємо: якщо бачите навколо себе ворожу пропаганду - не зволікайте, дійте!

Довідка: Вадим Новинський - підприємець-олігарх російського походження, соратник В.Януковича, колишній регіонал.

6 квітня 2018
"Вільні Люди" проти призначення реваншиста-злочнця Федака керівником управління здоров'я Харківської ОДА
Сьогодні Вільні Люди відвідали судове засідання у справі Богдана Федака, що оскаржує рішення МОЗ не допустити його призначення на посаду начальника Харківського обласного Управління охорони здоров'я. Рішенням судді Харківського окружного адміністративного суду Михайла Спиридонова, відмову МОЗ у призначенні Федака на посаду визнано незаконною, а очільник ХОДА повторно розглядатиме це питання.

«Вільні Люди» готують офіційне звернення до Харківська обласна державна адміністрація, аби чітко і аргументовано донести позицію громадськості і висловити протест можливому призначенню скандально відомого через організацію торгівлі дітьми Федака на посаду керівника управління здоров'я Харківської ОДА.

«Ми прийшли на судове засідання, бо вважаємо, що Федак, маючи судимість за торгівлю дітьми, ніяк не може займати таку високу (і будь-яку іншу!) посаду в системі охорони здоров'я. Ми вимагаємо від ГПУ, СБУ повторно взятись і завершити розслідування, аби розставити всі крапки над «і». Нас обурює той факт, що реваншист-злочинець, використовуючи зв'язки свого кума «опоблоківця» Шурми, сміє заявляти про незгоду з рішенням МОЗ і претендує на посаду», - говорить Діма Комс, активісти «Вільних Людей» у Харкові.

Скандально відомий «медик» намагається судитись не тільки з МОЗ, а й з усією системою охорони здоров'я, що нарешті позбавляється корупції, кумівства, марнотратства. Важливо розуміти, що Богдан Федак - помічник та кум Ігоря Шурми, соратника Медведчука, депутата ВР від «Опозиційного блоку», ініціатора відставки Уляни Супрун. Його найближче оточення - реваншисти з команди Добкіна-Кернеса, які марять поверненням до старої системи, в якій все можна було вирішити за допомогою грошей і зв'язків.

Ми переконані, що заплативши високу ціну - життя українців під час Революції Гідності та продовжуючи платити в російсько-українській війні, держава отримала шанс на оновлення. Наша відповідальність - не допустити старих кадрів, що звикли мислити категоріями особистого збагачення, вигоди та впливу до будь-яких державних посад. Реваншистам і злочинцям - не місце в Україні!

Тому ми закликаємо громадськість не мовчати. Суспільний розголос подібних ситуацій - це вже половина справи. Продовжити її мають правоохоронні органи, тому ми також звертаємось до СБУ і ГПУ з вимогою дорозслідувати «справу дітей» Богдана Федака.

Вільні люди підтримують команду Уляна Супрун і політику Міністерство охорони здоров'я України як в цілому, так і в рішенні не призначати Федака на посаду. Адже МОЗ виконує одну зі своїх важливих функцій: фільтрує команду охорони здоров'я, не допускаючи представників «старої системи» до посад.

25 березня 2018
СБУ розпочала провадження щодо Портнова
У відповідь на повідомлення "Вільних Людей" про ймовірну причетність Портнова до анексії Криму, СБУ розпочала кримінальну справу. Так, слідчий відділ Головного управління СБУ в АР Крим уже веде досудове розслідування у справі про "державну зраду", а відповідні відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

"Андрій Портнов - явний ворог України, прибічник Януковича, а відтак - і Кремля. Важливо притягнути його до кримінальної відповідальності не лише тому, що він у минулому сприяв окупації української території та працював на руку ворогу. Він і зараз несе загрозу українській незалежності: не так давно з'явився в ефірі телеканалу ZIK, розхитуючи внутрішню ситуацію своїми заявами. Ми стежитимемо, щоб відповідні держоргани виявляли та знешкоджували реваншистів та ворогів", - зазначив Андрій Левус, Керівник Проводу Вільні Люди.

Нагадаємо, колишній заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов ймовірно причетний до окупації Росією частини території України. Про це свідчить запис телефонної розмови між радником Президента Росії Глазьевим та Головою Верховної Ради АРК Константиновим, що була зафіксована українською розвідкою 1 березня 2014 року. Під час розмови, Глазьев повідомляє про необхідність прийняття Верховною Радою АРК постанови, яку підготував Портнов - український юрист, екс-заступник глави Адміністрації Президента. Більше: https://goo.gl/rbE59C

24 березня 2018
Селищна рада виплатить 80 000 грн. українським військовим за відмову надати їм земельні ділянки
Це - перші результати кампанії "Вільних Людей" з юридичної допомоги ветеранам російсько-української війни відстояти своє право на безкоштовні земельні ділянки. За юридичної підтримки "Вільних Людей", в Овідіопольському районному суді Одеської області вдалось вибороти справедливість: суд визнав неправомірним рішення попередніх інстанцій про відмову в наданні безкоштовних ділянок, а також зобов'язав повторно розглянути справу і виплатити моральну компенсацію.

Таким чином, четверо ветеранів уже найближчим часом отримають моральну компенсацію та повторний розгляд "земельного питання". Це - лише початок, адже таких ситуацій - велика кількість. На разі ще п'ятеро захисників, що звернулись до "Вільних Людей", чекають на судові рішення.

"Учасники російсько-української війни мають першочергове право на отримання земельних ділянок. Це передбачено Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Процедура виділення земельної ділянки у власність і приватизація є безкоштовною. Проте - отримати землю зовсім не так просто. Ми ж готові допомагати бійцям відстоювати свої права", - зазначив активіст "Вільних Людей", що займається юридичною роботою.

Нагадаємо, Вільні Люди розпочали кампанію з допомогти бійцям російсько-української війни у вирішенні "земельного" питання. Вони можуть звернутись за адресою: vilni.org.ua@gmail.com та отримати юридичну консультацію.

Окрім цього, депутатська група "Вільних Людей" надсилає запити та звернення до відповідальних органів, вимагаючи розібратись з ситуацією.

20 березня 2018
У Чернігові Вільні Люди вшанували гетьмана Івана Мазепу
Гетьман, меценат, князь Священної Римської імперії, військовий, політичний та державний діяч - усе це можна сказати про Івана Мазепу, найвідомішого з українських гетьманів.

"Мазепа - це один із символів протистояння "русскому міру". Свого часу, російська імперія оголосила його ворогом № 1, московська церква наклала на нього анафему, а ще не так давно, ті, хто зараз воює на боці так званих ДНР та ЛНР, паплюжили пам'ятники Мазепі, тобто навіть мертвий гетьман - страшний для Росії", - зазначив учасник акції Юнис Аскеров, активіст Вільні Люди. Чернігів.

Виступивши проти союзницьких зв'язків з Росією, Іван Мазепа отримав клеймо зрадника, відступника та одного з найбільших ворогів російської імперії. Ще довго після його смерті українців називали "мазепинцями", характеризуючи їх бажання розмежуватися із північно-східним ворогом. Згодом це тавро замінили іншим, більш "націоналістичним" - "бандерівці". Можливо, якби не постать Степана Бандери, то російські ЗМІ зараз би кричали про "злочини мазепинців" і т.д.

Дуже важливо пам'ятати про таких постатей, адже в часи, коли більшість дивилася на схід, саме Іван Мазепа зумів розвернути вектор діяльності і відмовитися від "братських" стосунків із Московщиною.


19 березня 2018
У Чернігові відбулася акція на знак протесту проти проведення виборів президента Росії в окупованому Криму
Вільні Люди. Чернігів долучились до громадського протесту.

"Вибори президента Росії в Криму - це порушення всіх існуючих міжнародних домовленостей. Представники України направили протест до ООН. Проте, ми не повинні забувати, що Крим - це наша територія, і я впевнений, що завдяки системній праці, жителі Криму візьмуть участь у виборах Президента України", - зазначив Олександр Ясенчук, координатор чернігівського осередку "Вільних Людей".

18 березня 2018
«Вільні Люди» у Запоріжжі проти проведення виборів в анексованому Криму
Сьогодні біля будівлі Запорізької ОДА відбувся мітинг проти виборів президента держави-агресора Росії в Криму. Свій протест висловили активісти Самооборона Майдану Запоріжжя - Вільні Люди.

«Крим був, є, і лишається невід'ємною частиною суверенної України. Використавши ганебні методи, півострів тимчасово окупований РФ. Однак, 100 років тому, була реалізована "Кримська операція", і війська армії УНР на чолі з полковником Петром Болбочаном оперативно і ефективно очистили Крим. Я впевнений, що ми неодмінно повторимо героїчні чини наших попередників, і вже дуже скоро над Кримом майорітимуть прапори України та Кримсько-Татарського народу!», - зазначив Дмитро Харьков, координатор запорізького осередку «Вільних Людей».

14 березня 2018
"Марківу - свободу": наша вимога до Дня українських добровольців
До Дня українських добровольців громадськість зібралась під посольством Італії в Києві, аби вкотре звернутись до італійського правосуддя з вимогою звільнити бійця батальйону ім. Кульчицького, якого безпідставно тримають за ґратами вже вісім місяців. Побратими Віталія Марківа з батальйону Національної Гвардії ім.Кульчицького, активісти Вільні Люди, народні депутати залишили навпроти посольства банер з написом: "Українські добровольці врятували Європу від російсько загрози" і закликом звільнити Марківа, адже саме завдяки таким бійцям як Віталій, європейські держави почуваються спокійно.

"По всьому світу проходять акції на підтримку Марківа, які вже дають свої результати. Ми знаємо, що італійське посольство у Києві вже передало звернення до свого МЗС. Ми також знаємо, що італійці уважно слідкують за реакцією української громади не лише в Києві, а й по всьому світу. І вони переконуються: ми не кидаємо своїх побратимів. Ця акція - не внутрішня справа Італії, а міжнародна. І ми чекаємо на справедливий суд та звільнення Марківа", - зазначив Serhii Kuzan, співкоординатор Міжнародна акція "Free Markiv", заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

День добровольця - символічний день, щоб нагадати всій Європі: саме українці захищають її від російської агресії

"2014 рік - історично важливий для новітньої української історії, бо зародився добровольчий рух. Українці не лише стали на захист Батьківщини, а й відкрили очі світу на загрозу російського імперіалізму. Я був присутній разом з Марківим під час боїв поблизу гори Карачун і з усією відповідальністю заявляю: він не винен у загибелі італійського журналіста. Ми очікуємо на реакцію Італії у відповідь на наші чисельні запити, звернення та акції", - говорить Богдан Матківський, командир взводу батальйону ім.Кульчицького, народний депутат.

Окрім громадських акцій, триває юридична робота. За словами Андрій Антонищак, народного депутата та ветерана батальйону ім. Кульчицького, вимога залишається єдиною: об'єктивний та чесний суд, а також якнайшвидша зміна запобіжного заходу.

Присутня на акції Diana Markiv, дружина Віталія, подякувала кожному, хто стоїть на захисті України та підтримує її чоловіка. "Нам потрібно говорити про цю справу, нас мають почути всі, інакше безневинна людина лишитись за ґратами. Але я впевнена, що правда, як і перемога, на нашому боці", - сказала вона.

Нагадаємо, 30 червня 2017 року в італійському аеропорту було затримано громадянина України Віталія Марківа, якого звинуватили у вбивстві журналіста Андреа Рокеллі. Марків надав свідчення, що демонструють його непричетність до цих подій, але італійські судові органи не визнали їх і лишили його під вартою.

13 березня 2018
Вільні Люди передали звернення щодо звільнення Піковського у Кабінет Міністрів
Активісти "Вільних Людей" прийшли до Кабінету Міністрів, щоб передати звернення громадськості з вимогою звільнити начальника Енергетичної митниці ДФС Ігоря Піковського, а також відкрити проти нього кримінальне провадження.

Активісти встановили фігуру-манекен Піковського з російськими "лаптями", скандували "Піковського - за ґрати!", щоб привернути увагу КабМіну.

У той час, як Україна здобула таку бажану і довгоочікувану перемогу у "газовій суперечці" з Росією в міжнародному арбітражі, Ігор Піковський примушує Україну платити за транспортацію газу, який Росія постачала на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей. Тобто - фактично підриває довіру українців та світової спільноти до державних органів України.

"Піковський наклав штраф не на конкретну особу, а на державу. Він сприяє не лише газовій війні проти України, а й окупації Росією території Донецької і Луганської областей. Усе, що відбувається на окупованих територіях - вина Російської Федерації, і повну відповідальність за все це несе окупаційна адміністрація. Україна - правова держава, і законом передбачено: Україна не має платити за транспорт цього газу", - говорить Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу "Вільних Людей".

Представник департаменту інформації та комунікації з громадскістю Кабінету Міністрів України прийняв письмове звернення. Разом з ним, "Вільні Люди" передали порваний Піковським примірник звернення, що чітко демонструє ставлення Піковського до думки громадськості.

"Ігор Піковський – типовий представник режиму Януковича, агент "русского міра", який завдяки своїм впливам, посаді та безкарності сприяє російському агресору та підриває наш суверенітет зсередини. "Вільні Люди" боротимуться з усіма виявами реваншизму, з кожним, хто сприяє окупації. Саме тому ми вийшли на цю мирну акцію і вимагаємо, щоб КабМін почув нас: інакше будемо вдаватись до наступних кроків", - зазначив Serhii Kuzan, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

Окрім того, сьогодні зранку "Вільні Люди" завітали до Ігоря Піковського і особисто в руки передали йому звернення, вимагаючи залишити посаду. Крім того, вручили традиційні російські "лапті" як адепту "русского міра".

"Вільні Люди" будуть стежити за розвитком справи.

Нагадаємо, начальник Енергетичної митниці ДФС Ігор Піковський вимагає від України оформляти і оплачувати природний газ, який "Газпром" постачав на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей. Оскільки газ "зайшов" в Україну через окуповану територію Донбасу, Україна не зобов'язана сплачувати за ці витрати.

13 березня 2018
Вільні Люди вручили Піковському "лапті"
Активісти "Вільних Людей" завітали до робочого кабінету начальника Енергетичної митнці ДФС Ігоря Піковського, аби особисто передати звернення громадськості з вимогою звільнити посаду через сприяння державі-агресору Росії. Стрім: https://goo.gl/Fae2T3

"Ми вважаємо, що агент "русского міра" не може займати таку посаду, тому наполягаємо на звільненні Піковського. Своїми діями - вимогою до держави Україна сплачувати за транспортацію газу, який Росія постачала на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей - він підтриває національну безпеку держави, порушує законодавство України. Але що найголовніше - відверто "не вписується" у принцип патріотизму, який повинен бути у людини, що займає державну посаду", - зазначив Александр Яковенко, представник "Вільних Людей".

Дії Піковського завдали шкоди Україні і на міжнародному рівні зокрема. У той час, коли Україна вперше перемогла в газовому конфлікті Росію, своїми рішеннями Піковський намагається анулювати досягнення та посприяти РФ. Крім того, Піковський має спільний бізнес з Юрою "Єнакієвським", який він намагався приховати ще у 2014-2015 роках.

"Русскому міру" - тут немає місця. Визнайте, що Ви - "російська консерва" і підіть з посади", - звернулись активісти, передаючи "лапті" на знак приналежності Піковського до Кремля.

"Піковському - лапті і до Росії", - скандували "Вільні Люди". Звернення, яке передали активісти, Піковський порвав на знак незгоди та небажання чути голос громадськості.

Наступний етап акції відбудеться о 14:00 під Кабінетом Міністрів України. Якщо Ігор Піковський не погоджується на добровільне звільнення - "Вільні Люди" звернуться до Уряду.

Окрім того, раніше народні депутати Андрій Левус (Керівник Проводу "Вільних Людей") та Sergey Vysotsky (заступник Керівника Проводу "Вільних Людей") уже направили депутатські звернення щодо проведення службового розслідування стосовно Ігоря Піковського на ім'я прем'єр-міністра Volodymyr Groysman, міністра фінансів України Олександра Данилюка, в.о. голови Державна фіскальна служба України Мирослава Продана, а також повідомлення про злочин з вимогою відкрити кримінальне провадження голові Служба безпеки України Василю Грицаку, а також директору НАБУ Артему Ситнику.

9 березня 2018
Піковському - «лапті»: активісти вимагають звільнення голови Енергетичної митниці ДФС
У вівторок, 13 березня, о 14:00 громадські активісти зберуться біля Кабінету Міністрів України, вимагаючи звільнити Ігоря Піковського, голову Енергетичної митниці Державної фіскальної служби України, а також ініціювати відкриття кримінального провадження.

«Вільні Люди» закликають громадськість підтримати відповідне звернення своєю участю в акції. Під час акції відбудеться перфоменс: активісти «сплетуть традиційні російські лапті» та «передадуть» їх Піковському - як знак його приналежності до «русского міра». Адже своїми діями - штрафом для «Нафтогазу» та примусом до сплати витрат окупаційної адміністрації РФ - Піковський безпосередньо сприяє державі-агресору, підриває національну безпеку України.

У той час, коли Україна знаходиться в активній фазі чергового протистояння із Росією у сфері газопостачання, а представники «Нафтогазу» здобувають перемогу над російським «Газпромом» в міжнародних арбітражах, з боку енергетичної митниці ДФС - відверте сприяння окупаційним адміністрація РФ у Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, голова «Нафтогазу» Андрій Коболев отримав від ДФС повідомлення про два штрафи за відмову «Нафтогазу» оформляти і оплачувати природний газ, який «Газпром» постачав на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей. «Нафтогаз» не зобов'язаний сплачувати за газ, що «зайшов» в Україну через окуповану територію Донбасу.

За словами активістів, Ігор Піковський працює на російський уряд, загрожуюючи державній та економічній безпеці України. Важливо зазначити, що він є бізнес-партнером Юрія Іванющенка, а отже, може мати особисті майнові інтереси у підриванні газового ринку України.

Народні депутати Андрій Левус (Керівник Проводу «Вільних Людей») та Сергей Высоцкий (заступник Керівника Проводу «Вільних Людей») уже направили депутатські звернення щодо проведення службового розслідування стосовно Ігоря Піковського на ім'я прем'єр-міністра Volodymyr Groysman, міністра фінансів України Олександра Данилюка, в.о. голови Державна фіскальна служба України Мирослава Продана, а також повідомлення про злочин з вимогою відкрити кримінальне провадження голові Служба безпеки України Василю Грицаку, а також директору НАБУ Артему Ситнику.


7 березня 2018
Під посольством Італії в Києві вимагали чесного суду для бійця АТО Віталія Марківа
Український етап міжнародної акції «#FreeMarkiv» зібрав понад 300 активістів: бойових побратимів з батальйону ім. Кульчицького, громадських діячів, небайдужих українців. Акція відбувається на підтримку бійця Національної гвардії Віталія Марківа, який утримується у в'язниці в Італії за звинуваченням у загибелі журналіста Андреа Роккеллі в зоні АТО.

Учасники акції сформували колону і пройшли від Майдану Незалежності до посольства Італії, аби передати лист-звернення послу. Головна вимога до італійського правосуддя - приділити максимальну увагу справі Марківа, а також сприяти якнайшвидшій зміні запобіжного заходу на більш м'який, не пов'язаний з триманням під вартою. Уже 8 місяців він перебуває в ув'язненні в Італії, хоча проти нього - жодного доказу.

"Подібні акції проходять по всьому світу: в США, Італії, Іспанії, Португалії, Угорщині, Греції, Франції, Великій Британії. Українська діаспора передає лист-звернення у посольства Італії в своїх країнах, тим самим - актуалізовує питання Марківа. Таким чином, спільна дія об'єднує світове українство. І нам уже вдається привернути увагу міжнародної спільноти і спонукати Італію до якомога швидшого проведення неупередженого розслідування", - говорить Serhii Kuzan, заступник Керівника Проводу Вільні Люди.

Під час акції активісти роздавали перехожим листівки з інформацією про віталія Марківа, вигукували гасла, а також тримали банер з написом "Свободу Марківу!". Також бажаючі підписались під зверненням до посла. За словами бойового побратима Марківа навесні 2014 Віталій добровільно вступив до лав Національної гвардії України у складі батальйону оперативного призначення ім.Кульчицького та протистояв озброєним бандам сепаратистів в околицях міста Слов'янськ Донецької області.

"Ми також вимагаємо зміни запобіжного заходу для Марківа на такий, що не пов'язаний з утриманням під вартою. У той же час, українська сторона на офіційному рівні готова співпрацювати з італійськими компетентними органами. Ми налаштовані на пошук правди та закликаємо уникати політизації цієї кримінальної справи, як і легковажних та швидких, неправильних висновків", - зазначив Андрій Антонищак, народний депутат, бойовий побратим Марківа.

Ця акція - лише один з кроків у міжнародній кампанії «#FreeMarkiv». Українці по всьому світу зазначають: доки побратим не буде повністю виправданий, вони не зупиняться. Один за всіх - і всі за одного!

26 лютого 2018
В Одесі відбулась акція під консульством РФ
Сьогодні, 26 лютого, в день початку російської агресії проти України у 2014 році, активісти одеського осередку Вільні Люди, Самооборона Майдану в Одеській області, Організація учасників АТО "Булава" та представники ГО "Донбас - Одеса" - вимушених переселенців з окупованих територій Донбасу - пікетували російське консульство в Одесі.

Серед вимог пікету було припинення російської агресії, звільнення всіх заручників, окупованих територій і покарання винних у цій агресії – ватажків кремлівського режиму. У пікеті взяли також участь наші побратими з Національний спротив, Черноморское Формирование "Полиция Общественной Безопасности", Національний Корпус - Одеса.

Учасники пікету висловили своє ставлення до країни-агресора та її дій, для «підняття» настрою працівників консульства ворожої держави, запалили фаєри синього і жовтого кольорів, а паркан російського консульства нагадуватиме про пролиту рашистами кров.

День пам'яті початку російської агресії повинен надовго закарбуватися у нашій свідомості.

26 лютого 2018
Чернігівці і Кримська громада Чернігова згадували події у Криму 2014 року
Сьогодні минає 1461 день опору Криму . "Кримська громада " і чернігівські активісти, серед яких Вільні Люди, влаштували своєрідний флешмоб, аби привернути увагу жителів Чернігова і нагадати їм про незаконну анексію Криму Росією.

У руках вони мали світлини заручників Кремля і плакати з написами "Крим український".

Нагадаємо, рівно чотири роки тому, 26 лютого, біля будівлі Верховної Ради Криму відбувся багатотисячний мітинг кримськотатарських та українських активістів на підтримку територіальної цілісності України. Відтоді 26 лютого в Україні відзначають як День спротиву Криму російській окупації.

22 лютого 2018
Вільні Люди підтримують побратимів, незаконно обвинувачених у вбивстві Бузини
Сьогодні відбулось друге засідання у справі про вбивство Олеся Бузини. І знову - справа затягується, наступне засідання призначили на 24 квітня.

Активісти "Вільних Людей", C14 news та інших оранізацій прийшли під будівлю Шевченківського районного суду міста Києва, аби захистити патріотів, учасників російсько-української війни Андрія Медведька та Дениса Поліщука від несправедливого судочинства та свавілля системи.

З минулого слухання, під час якого один з трьох суддів заявив про самовідвід, справа не зрушила з місця: самовідвід не було задоволено. Захист продовжує вимагати законного права на суд присяжних.

Адвокати подали близько сотні скарг щодо процесуальних порушень, але їх досі не розглянуто. Введення суду присяжних - право обвинуваченим, яким загрожує пожиттєве ув'язнення. Тому вимоги активістів - задовольнити це право. Аби привернути увагу громадськості до свавілля суддів, активісти влаштували акцію-ходу поблизу будівлі суду. Скандуючи "Вимагаємо правосуддя", "Судіть сєпарів, а не солдатів", "Один за всіх - і всі за одного", вони блокували проїжджу частину.

"Ми прийшли сюди не просто як громадськість, яка прагне справедливого судочинства. Ми - побратими обвинувачених патріотів. Наше середовище зародилось під час Майдану, і ми не кинемо своїх напризволяще. Так, боротись з системою складно, але разом - ми можемо все. Під час спонтанної акції з блокування дорожнього руху, до нас приєднувались перехожі. Це ще раз демонструє: громадянам України не байдуже, нас дійсно багато і ми заслуговуємо на справедливість", - зазначив Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу "Вільних Людей".

Крім того, активісти наполягають: судова система має приділяти більше уваги справам сепаратистів та державним зрадникам, аніж фабрикуванню справ патріотів та захисників України.

Нагадаємо, 16 квітня 2015 року у Києві застрелено Олеся Бузину - письменника, відомого українофоба, прихильника "русского міра". Є підстави вважати, що вбивство скоєне працівниками російських спецслужб з метою дестабілізації ситуації перед 9 травня.
Тим часом, вбивство намагаються "повісити" на Андрія Медведька (боєць батальйонів МВС "Гарпун" і "Київ-2") і Дениса Поліщука (лейтенант Збройних сил України, був командиром 54-го окремого розвідувального взводу).

22 лютого 2018
Вільні Люди стежили за правопорядком під час судовоого засідання щодо відсторонення мера Одеси
"Вільні Люди" здійснили спостереження за судовим засіданням у справі щодо відсторонення міського голови Одеси Генадія Труханова від посади. Будівлю Солом'янського суду Києва оточили три кордони з бійців "Національної Гвардії", активістів у приміщення не пускали, грубо порушуючи громадянські права.

Судове засідання тривало близько трьох годин, зрештою перенесене на 27 лютого через технічні проблеми.

Активісти, що вимагають усунення Труханова, влаштували акцію під судом: прийшли з картонними сокирами, натякаючи на дії активіста, який після минулого засідання порубав сокирою автомобілі співробітників суду, оскільки був незадоволений рішенням судді про передачу Труханова на поруки депутатів.

"Враховуючи досвід попереднього судового розгляду, коли під час обрання запобіжного заходу відбулась бійка між активістами та "тітушками" Труханова, бездіяльність правоохоронців - ми беремо на себе функцію контролю і недопущення провокацій. Саме явище пропалчених "тітушок" - ганебне для українського суспільства, тож час позбавлятись його рудиментів", - зазначив Дмитро Гуменюк, член Проводу "Вільних Людей""
Крім того, ціль перебування активістів під час судового засідання - не тільки охорона порядку, а й заклик до суддів не піддаватись жодному тиску, не йти на домовленості і не грати в чужі політичні ігри, а опиратись лише на закон.

"Ми вважаємо як мінімум не логічним перебування Труханова на посаді в той самий час, коли проти нього триває розслідування НАБУ. Абсолютно очевидними є його можливості на посаді: тиск на свідків та слідчих і спроби "зачистити" сліди власних злочинів", - йдеться у заяві "Вільних Людей".

Нагадаємо, клопотання про відсторонення Труханова з посади мера подала САП, аргументуючи потребою слідства у справі про викрадення коштів при купівлі адміністративної будівлі для потреб Одеської міськради. Прокурор посилається на статтю КК, за якою особа, якій вручається підозра про корупцію, відсторонюється від роботи.

22 лютого 2018
Вільні Люди підтримали побратима-волонтера у суді
Друзі та побратими, активісти мережі «Вільні Люди», прийшли до будівлі Верховного суду України, де відбулось засідання у справі Віталія Курача. Вимога активістів - перегляд справи у суді першої інстанції - задоволена.

«Ми переконані, що Віталій Курач - патріот та порядна людина, законослухняний громадянин. Ситуація, за яку йому загрожує покарання, стала можливою внаслідок багатьох факторів. Саме їх повинен взяти до уваги суд», - говорить Олександр Ясенчук, координатор чернігівського осередку «Вільних Людей».

Нагадаємо, справа стосується волонтера Віталія Курача, який передав ручний протитанковий гранатомет "РПГ-18" у шкільний музей. 18 лютого 2016 року стався вибух, у результаті якого загинула працівниця цієї школи Шлягун Галина Миколаївна. У ході досудового слідства, основним підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення є Курач Віталій Володимирович, волонтер і активний громадський діяч. Натомість, до вибуху прямо причетні інші особи, і ці обставини необхідно розглянути.

Так, варто звернути увагу на те, що Віталій Курач віз ці предмети не з метою особистого збагачення чи для заволодіння ними, а щоб передати їх до шкільних музеїв. Незважаючи на те, що після трагедії керівництво школи та управління освіти намагалося приховати факт ініціативи зі створення музею у школі №2, проте це підтвердили деякі з опитаних учителів та аудіозапис інтерв'ю, що надали журналісти обласної газети. Цей аудіозапис не було додано до доказів. Крім того, суд не врахував, що за висновками експертизи, РПГ не здетонувала, а вистрілила після натискання на кнопку Олександром Шлягуном.

«Розслідування справи волонтера Віталія Курача не є об'єктивним, тому що «Самооборона», до якої він належить, має багато ворогів. Активісти неодноразово перешкоджали корупційним схемам відомих бізнесменів, ловили браконьєрів, сприяли звільнення корупціонерів - заступника голови райдержадміністрації та голови районного музею. Очевидно, що ми розуміємо це і відстоюватимемо справедливе судочинство для побратима», - говорить Олександр Ясенчук.

5 лютого 2018
Архітектори - на волі
Апеляційний суд міста Києва відпустив з-під варти Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня, звинувачених у спробі підпалі незаконно зведеної будівлі УПЦ МП. Андрій Левус, Керівник Проводу «Вільних Людей», разом з іншими народними депутатами, взяли обвинувачених на поруки.

Активісти, що зібрались в приміщенні суду, повністю підтримують Шемотюка і Горбаня. "Перформенс біля незаконно збудованої будівлі УПЦ МП - це акт привернення уваги до агентури ФСБ Росії - власне, російської церкви, яка давно є інструментом ведення гібридної війни, аж ніяк не джерелом духовності", - зазначив Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей".

Крім цього, захист підсудних довів: по-перше, обґрунтованість підозри є сумнівною. По-друге, вказав на факти порушення процесуальних норм під час розгляду обвинувачення. І, зрештою, обраний суддею Шевченківським районним судом запобіжний захід - арешт або внесення 2,2 млн грн., був прийнятий, ігноруючи прохання прокуратури про домашній арешт (підозрювані не мають судимостей, мають неповнолітніх дітей, фактичні збитки від злочину є незначними). Активісти наполягають: Вища рада правосуддя має розглянути справу щодо судді Тетяни Левицької, яка винесла це абсурдне рішення.

"Це показово, що на підтримку архітекторів виступили різноманітні громадські середовища та народні депутати. Це чітко демонструє, що суспільство не терпить несправедливого судочинства, а вимагає прозорості та чесності. Давно говоримо про необхідність судової реформи, і ось - черговий доказ важливості і нагальності зміни системи. Крім того, сьогодні ми демонструємо своє ставлення до незаконних забудов УПЦ МП: вимагаємо демонтувати незаконну будівлю УПЦ МП на території Десятинної церкви", - говорить Dmytro Zhmailo, представник "Вільних Людей".

Нагадаємо, Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня звинувачують у спробі підпалу незаконної будівлі в історичному центрі Києва на місці фундаменту Десятинної церкви, яку в УПЦ МП називають храмом. 27 січня суддя Т.Левицька (Шевченківський райсуд Києва) визначила для обох запобіжний засіб в утриманні під вартою до 21 березня або завстав в розмірі 2,2 млн.грн. попри те, що прокуратура просила нічний домашній арешт.
У 2000-му представники УПЦ (МП) встановили на території Національного музею історії України як тимчасовий намет-скинію для проведення святкової служби. Однак згодом його не прибрали. У 2005 році він перетворився на дерев'яну споруду, а згодом і на бетонну. А у 2006 році Головне управління з питань внутрішньої політики КМДА звернулось до настоятеля релігійної громади УПЦ (МП) щодо незаконності розміщення споруд на земельній ділянці біля залишків фундаменту Десятинної церкви.
Конфлікт навколо "самобуду" у вигляді дерев'яного зрубу (пізніше – облицьованого мармуровими плитами і різьбленим каменем) триває з 2009 року. Представники громадських організацій не раз заявляли, що в УПЦ МП немає документів, які б дозволяли будівництво споруд на території Національного музею історії України.

5 лютого 2018
Громадскість вимагає звільнення незаконно обвинувачених Горбаня та Шемотюка
Близько сотні активістів різних організацій, зокрема й Вільні Люди, разом з народними депутатами перебувають в Апеляційний суд міста Києва, вимагаючи справедливого судочинства для звинувачених у спробі підпалу незаконно зведеної будівлі УПЦ МП.

Розгляд справ перенесено на 13:40 та 13:45. Активісти, які заповнили коридори приміщення суду, збираються лишатись до «переможного кінця» і закликають небайдужих приєднатись до контролю за чесністю і відкритістю судового процесу.

«Наші вимоги - звільнити затриманих. Разом з іншими присутніми тут народними депутатами та громадськими активістами, ми готові взяти на поруки обох архітекторів», - зазначив Андрій Левус, Керівник Проводу «Вільних Людей».

Разом з тим, є підозра у спробі саботажу судових справ. Так, Шевченківський суд досі не педав матеріали справи до Апеляційного.

«Необхідно також перевірити діяльність судді Шевченківського суду Т.Левицької, адже справа явно затягується без вагомих на те причин. Нагадуємо суддям: ми, громадскість, будемо стежити за прозорістю процесу і не дозволимо судового свавілля та «вибіркового» підходу в справі», - говорить Dmytro Zhmailo, представник «Вільних Людей».

1 лютого 2018
Регіонала Геннадія Бобова - за ґрати!
Сьогодні активісти Вільні Люди разом з іншими небайдужими громадськими середовищами долучились до пікету Генеральна Прокуратура України з вимогою завершити розслідування вбивства героя Небесної сотні Василя Сергієнка.

Справа, відкрита ще навесні 2014 року, досі гальмується та всіляко затримується. Справжні винуватці - цілком комфортно себе почувають. Йдеться про підозрюваного у замовленні вбивства лідера Черкаського Майдану - екс-регіонала, одного з депутатів, що голосував за прийняття "диктаторських законів" проти учасників Революції Гідності Геннадія Бобова.

"Тут, під ГПУ, зібрались майданівські сили. Ті, хто творив Революцію. Є такий вислів, що війна триває доти, доки не похований останній солдат. А наша революція триватиме, доки не будуть покарані всі злочинці та вбивці, що зараз ховаються по кабінетах, тікають за кордон, працюючи над втіленням реваншу. Але спільна дія об'єднала нас чотири року тому, об'єднує і зараз. Ми виборемо справедливість", - зазначив Dmytro Zhmailo, представник Вільні Люди.

У ході протесту, активісти домоглись двогодинної зустрічі з Генеральним прокурором Юрій Луценко. Він запевнив, що детально вивчить справу та візьме її хід під свій особистий контроль.

"Які можуть бути політичні компроміси, коли йдеться про звіряче вбивство активіста та майданівця?! Справа тягнеться з весни 2014 року. Наші вимоги - прості: покарати винних. І не лише виконавців, а й замовників. Усі імена давно відомі. На сьогодні справи безпосередньо проти Бобова - немає. Минулого року Юрій Луценко заявляв про підготовку подання на зняття недоторканості із Бобова у зв'язку із несплатою податків, але поки цього не зроблено", - говорить Олександр Ясенчук, координатор Вільні Люди. Чернігів.

Довідка:
Василь Сергієнко - майданівець, член Самооборони Майдану, журналіст-антикорупціонер. Був викрадений зі свого будинку в Корсуні-Шевченківському увечері 4 квітня 2014 року. Через кілька днів знайшли його понівечене тіло зі слідами звірячих побоїв закопаним в лісі біля села Виграїв.Перед судом постали троє виконавців злочину, що входили в "свиту" місцевого агромагната і народного депутата Геннадія Бобова.
Геннадій Бобов - екс-регіонал, який голосував за "диктаторські закони", нині входить до депутатської групи "Відродження". Бобова звинувачують в організації тітушок на Майдані, тому що на його базі було знайдено гвинтівки, що видавалась "Чорній сотні". За даними "ОПОРИ", в 2015-му Бобов входив до п'ятірки найбагатших нардепів. З величезного числа підприємств, пов'язаних з Бобовим, ключовим у справі Сергієнко є готельний комплекс "Модус", одним із засновників якого є ТОВ "Панда", співзасновниками якого в свою чергу є сім'я Бобових. Активісти вважають Бобова замовником вбивства журналіста, надто вже звузився коло непрямих доказів навколо його персони. Крім того, між Сергієнком та Бобовим були особисті конфлікти.

29 січня 2018
Вільні Люди розгорнули державний прапор на станції Крути
На знак пам'яті про героїчний чин патріотів під Крутами, активісти Вільні Люди. Чернігів розгорнули великий стяг поблизу меморіалу.
"Ми розгорнули саме жовто-блакитний прапор, наголошуючи на цінності збереження держави. Україна вистоїть у боротьби і переможе лише за умови єдності та міцності. Усе українське суспільство об'єднується навколо боротьби проти агресора, який як і століття тому - незмінний. Російський імперіалізм - це загроза, яка зникне лише тоді, коли ми, вільні народи, будемо і боронитись, і завдавати ударів", - зазначив Олександр Ясенчук, координатор чернігівського осередку "Вільних Людей".
Крім того, до 99-ї річниці Злуки УНР та ЗУНР та 100-річчя Бою під Крутами, світ побачив путівник "Чернігів часів Української Революції 1917-1921 рр", який уже презентували на ст. Крути. У вівторок відбудеться ще одна презентація видання у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського.
Детальніше про презентації видання - скоро на сторінці Фундація Вільні Люди.

18 січня 2018
Національна ініціатива "Стоп Реванш" в дії: перша вимога виконана, Росія визнана агресором та окупантом
Росія - агресор та окупант. Тепер це не лише риторика політиків, активістів та простих громадян. Від сьогодні - це офіційна державна політика України. Нарешті зроблено перший важливий крок щодо чіткого позиціонування Україною Росії в триваючій війні - прийнято закон про реінтеграцію Донбасу. Закон, який стане основою деокупаційної політики держави.

Робота над законопроектом тривала практично рік, в першому читанні він був прийнятий на межі - всього 233 голоси «за». Після ґрунтовної роботи Комітету з національної безпеки та оборони ВР, законопроект був суттєво посилений і попри всі спроби різнорідних політичних сил у владі та опозиції загальмувати його прийняття чи провалити, він був прийнятий значною кількістю голосів - 280 «за». Залишилось лише підписання його Президентом.

Що важливого в цьому законі? Нарешті на законодавчому рівні РФ названо агресором, затверджено механізми повернення окупованих територій та розроблено юридичний механізм для притягнення РФ до відповідальності в міжнародно-правових інституціях. Усе це унеможливить постійне маніпулювання цією темою в рамках українських внутрішньополітичних дискусій, що сприятиме консолідації суспільства та виробленні єдиного фронту боротьби з Росією. Відтепер на державному рівні визнано необхідність боротьби з російським агресором. Це може стати значним зрушенням у напрямку відновлення територіальної цілісності України, але лише за умови, якщо буде ухвалено ряд інших важливих рішень.

Напередодні голосування цього важливого закону Національна ініціатива "Стоп Реванш" провела під ВР акцію із вимогою ухвалити документ, а також прийняти ряд законопроектів, які формуватимуть комплексну деокупаційну політику держави. Сьогодні перша вимога активістів акції була реалізована. Залишилось прийняти ще ряд законопроектів:

• Про колабораціонізм (№7425, №7426, №5086);
• Про Антикорупційний суд із врахуванням зауважень Венеціанської комісії і не допустити ізоляції держави на міжнародній арені;
• Про гуманітарну деокупацію – законопроекти про українську мову, церкву тощо для комплексної протидії впливу Росії (№4511, №2858, №6623, №5670-Д);
• Про санкції проти держави-агресора Російської Федерації. Ввести санкції проти російських та проросійських олігархів, притягнути до відповідальності Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Медведчука, Ахметова та ін. (№2509, №2607, №5397, №2624, №3779).

Національна ініціатива "Стоп Реванш" нагадує: ми не зупинимось, доки не буде прийнято всіх вимог. Марш "Стоп Реванш" - лише один з засобів досягнення мети - прийняття законопроектів, що сприятимуть здійсненню реальної деокупації України. Запрошуємо громадських активістів та організації долучатись для планування подальших кроків. Для цього створено координаційний центр, а пропозиції та ідеї приймаються за адресою: stop.revanche@gmail.com.16 січня 2018
Учасники Маршу "Стоп Реванш" створили координаційний центр
16 січня у Києві відбувся Марш "Стоп Реванш", учасники якого вимагали від депутатів Верховної Ради та Президента України ухвалити рішення і проголосувати за закони, що реалізують політику деокупації України. Серед основних вимог - ухвалення закону про деокупацію та реінтеграцію Донбасу, боротьба з колабораціонізмом, створення Антикорупційного суду, очищення та захист українського інформаційного та гуманітарного простору, притягнення до відповідальності ключових осіб, які відкрито чи опосередковано працюють в інтересах Росії - Медведчука, Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Ахметова та інших.

Активісти прийшли під Верховну Раду, аби змусити депутатів прийняти ряд законопроектів, спрямованих на деокупаційну політику України. Активісти також передали лист-звернення з вимогами представнику Адміністрації Президента.

«Для здійснення комплексної деокупаційної політики та боротьби з зовнішнім агресором, потрібна консолідація суспільства. Ми не допустимо реваншу проросійського курсу. Наші вимоги: на законодавчому рівні визнати РФ агресором, а Крим і Донбас - окупованими територіями. Давно час дати рішучу відсіч колабораціоністам та не допустити у політичне життя тих, хто співпрацював з Росією. Вжити реальних санкцій щодо щодо Медведчука, Ахметова, Львовчкіна, Фірташа, Новинського та інших колаборантів, що з хлібом-сіллю зустрічали окупантів в 2014 році», - зазначив Андрій Левус, народний депутат, співаавтор ряду законопроектів, які вимагають прийняти активісти.

Серед вимог учасників Маршу - створення незалежного Антикорупційного суду. «Корупція - це зброя Росії у війні проти України. Корумпуючи українську еліту, Росія послідовно домагається провалу реформ, зменшення підтримки України Заходом і цілком реально може спровокувати міжнародну ізоляцію України та повернення нашої країни в російську орбіту. Крім того, антикорупційна реформа - це потужний чинник реальної деолігархізації України», - йдеться у заяві руху «Стоп Реванш».

Ще однією вимогою учасників Маршу стала гуманітарна деокупація. За словами Serhii Kuzan, заступника Керівника Проводу «Вільних Людей», гуманітарна сфера - фронт гібридної війни, де ворог маскується під «свого», спекулюючи на патріотизмові, темі війни, при цьому загортаючи брехню в національну «обгортку». «Мова публічної сфери повинна бути українською. Московська «церква», фільми, артисти та інша квазікультура руйнують духовний простір нації. Вони готують реванш проросійських сил. Ми вимагаємо зупинити це», - наголосив він.

У результаті акції, створено координаційний центр учасників Національної ініціативи "Стоп Реванш" для планування подальших дій. "Марш – це лише один з інструментів для прийняття законів. Ми й надалі будемо діяти адекватно ди ситуації, поки не досягнемо нашої мети – прийняття деокупаційних законів", - зазначив Станіслав Федорчук, голова Української народної ради Донеччини і Луганщини.

Організаторами маршу стала понадорганізаційна Національна ініціатива «Стоп Реванш»: громадські організації Вільні Люди, Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК, Українська народна рада Донеччини і Луганщини, C14 news, УНА-УНСО, НАЦІОНАЛЬНИЙ АЛЬЯНС, Музичний Батальйон, Організація учасників АТО "Булава", InformNapalm.


16 січня 2018
Вільні Люди вимагають від депутатів прийняти закони, що сприятимуть деокупації
Зараз під Верховною Радою відбувається акція Марш "Стоп Реванш". Головні вимоги до депутатів - ухвалити закон про деокупацію Донбасу, закон про антикорупційний суд та інше.

"Ми не дозволимо прийняти "мир на умовах окупанта". Нам потрібна перемога - і саме закони, які вимагаємо прийняти, стануть підґрунтям для комплексної деокупаційної політики держави. Тому ми разом з побратимами, що долучились до Національна ініціатива "Стоп Реванш", зараз тут. Це і є наша дія - вимагати від влади реальних кроків, необхідних для перемоги в російсько-українській війні", - зазначив Serhii Kuzan, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

Учасники Маршу вигукують "Реванш не пройде", тримають банери з гаслами "Ні - амністії колаборантам", "Гоніть ватну заразу", а також зображення Медведчука, Льовочкіна, Фірташа, Новинського, Ахметова з написом "Обличчя реваншу".

"Ніякого компромісу з Росією бути не може", - заявлять активісти.

Згідно з порядком денним пленарного засідання 16 січня, який опублікований на сайті Ради, парламент планує розглянути в другому читанні законопроект про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№7163). Також у Раді мають намір розглянути можливість включення до порядку денного проекту закону про Вищий антикорупційний суд (№7440).


15 грудня 2017
Вільні Люди виявили "кубло сепаратизму" в центрі Одеси
Двох осіб, що мають українські паспорти, але працюють на Росію, виявили в Одесі. На стінах будинку, в якому мешкають - написи, що возвеличують Росію. У квартирі - прапори та георгіївські стрічки. На просте питання "Чий Крим?", сепаратисти відповідають, що зараз - російський. Серед речей, знайдених у квартирі - цигарки "Новороссия", "Луганские", "Георгиевские", магніти, шарфи та інші "сувеніри" з символікою Росії та Новоросії.

Активісти "Вільних Людей" та Організація учасників АТО "Булава" викликали правоохоронні та силові органи, сепаратистів - передали спецслужбам. Ймовірно, чоловік та жінка займались підривною діяльністю, аби дестабілізувати ситуацію в Україні.

"Хтось вирішив, що в українському місті Одеса доречно виявляти прихильність до окупанта? Дуже даремно. Одесити - дуже патріотично налаштовані, критична більшість жителів міста - підтримують Україну і розуміють, що Росія - агресор. Ще 2 травня 2014 року ми довели: ніякого сепаратизму тут бути не може. Ми прослідкуємо, щоб агенти Кремля понесли відповідне покарання", - говорять активісти, що виявили сепаратистів.

"Вільні Люди" неодноразово розганяли мітинги та збіговиська проросійських активістів, запобігали поширенню гідри сепаратизму в Україні. Продовжуватимемо робити це, доки не очистимо державу від рудиментів "русского міра".

30 листопада 2017
Вільні Люди продовжують боротьбу з російськими виконавцями на українській сцені
Як відомо, сьогодні прикордонники не пропустили на територію України російського виконавця "Басту". Попри санкції СБУ на три роки, репер Василь Вакуленко запланував і займався промоцією свого концерту у Києві 1 грудня у клубі "Stereo Plaza".

Це - результат монолітної та єдиної позиції, а також - активних дій українців. Так, активіст "Вільних Людей" Bohdan Samoylenko надсилав лист до СБУ зі зверненням щодо недопущення в'їзду на територію України російського виконавця "Баста".

"Ми давно боремось з російськими виконавцями, що виражають свою антиукраїнську позицію словами чи діями - виступають в окупованому Росією Криму. Гібридна війна Росії проти України триває, і наразі боротьба іде за найголовніше – свідомість громадян. Саме тому ми не допустимо виступів Кремлівських рупорів з українських сцен", - зазначив Богдан Самойленко.

24 листопада 2017
Вільні Люди вимагають від ГПУ розслідувати корупцію у сфері реабілітації учасників АТО
Відповідне депутатське звернення до Генеральна прокуратура України подав Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей". Йдеться про ймовірне розкрадання державних коштів керівництвом медичного центру "Віасан" на суму 450 тис. грн.

Близько року тому, на підставі заяви Івана Ковалика, координатора Вільні Люди Тернопіль - Самооборона Майдану, було відкрито кримінальне провадження.

"Ці кошти мали бути витрачені на допомогу військовим, які отримали психологічні травми у зоні проведення АТО. Власники фірми вирішили нажитися на державних коштах у той час, коли багато наших друзів, волонтерів на добровільних засадах займаються наданням психологічної допомоги, сотні тернополян воюють, тисячі допомагають військовим. Окрім цього, фірма є непересічною, оскільки її власниками є дружина та син Ігоря Малярика - офіцера СБУ", - говорить Іван Ковалик.

За час проведення досудового розслідування, яке триває вже понад рік, так і не було повідомлено про підозру винним особам, обвинувальні акти до суду не направлялися.

Нагадаємо, влітку 2016 року активісти виявили обставини, що свідчать про розкрадання коштів, призначених для психологічної реабілітації бійців АТО. Йдеться про 450 тис. грн., виділених у результаті здійснення тендеру у держзакупівлі. Згідно вказаного договору, курс реабілітації повинен складати не менше 40 годин на одну особу протягом не менше 14 календарних днів. При цьому, строк дії договору 18 - 31 грудня 2015 року. Надзвичайно короткий термін та велика кількість осіб, що реабілітовуються, наштовхують на думку про шахрайство.

20 листопада 2017
Українська земля - українським захисникам
Учасники російсько-української війни мають першочергове право на отримання земельних ділянок. Це передбачено Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Процедура виділення земельної ділянки у власність і приватизація є безкоштовною. Проте - отримати землю зовсім не так просто.

На перешкоді до отримання землі - не тільки бюрократія та велика кількість документів, погоджень, збір підписів та печаток. Основна проблема - корупція у Держгеокадастрі. У керівництві структури перебувають ще старі кадри часів Януковича, що нагрівають руки, використовуючи закон про надання землі бійцям АТО для власного збагачення.

На разі чиновники Держгеокадастру вимагають від майбутнього набувача земельної ділянки дати хабар, що тарифікується як 700 дол. за гектар. Якщо ж відмовитись – доведеться отримувати спеціальне погодження від сільської чи районної ради. Як показує практика, це – глухий кут: майже стовідсотково – відмови.

"Вільні Люди" розпочинають кампанію, щоб допомогти бійцям АТО вирішити "земельне" питання. Учасники російсько-української війни можуть звернутись за адресою: vilni.org.ua@gmail.com та отримати юридичну консультацію.

Окрім цього, депутатська група "Вільних Людей" надсилатиме запити та звернення до відповідальних органів, вимагаючи розібратись з ситуацією.

Аби вирішити проблему, необхідно усунути причину. Йдеться про екс-регіоналів, що перебувають на високих посадах у Держгеокадастрі. Як відомо, Сергій Висоцький під час години запитань до Уряду, уже звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, вимагаючи вирішити це питання.

"Учасники російсько-української війни на Донбасі захищають українську землю, ризикуючи власними життями. Очевидно, що вони мають повне право отримати від держави частину території для власних потреб. Тому першочергове завдання Уряду - не дозволити реваншистам-регіоналам з Держгеокадастру підтривати довіру до держави. Звільнити таких одіозних корупціонерів як заступник керівника структури - Людмила Шемелинець та інших", - говорить Sergey Vysotsky.

На його звернення, Володимир Гройсман відреагував обіцянкою "розібратись з цим питанням". Він сказав: "Прикривати неефективність, корупцію, зловживання, тиск на людей або на підприємців, я не буду. Навпаки я буду боротися з цим явищем. На жаль, у мене не так багато повноважень – але я знайду засоби, щоб кожного такого керівника привести до відповідальності".

Вільні Люди пильно стежитимуть за виконанням обіцянки прем'єр-міністра. Він повинен якомога швидше призначити керівника Держгеокадастра, а той, у свою чергу - очистити структуру від корупціонерів-"регіоналів" у найкоротші терміни.

20 листопада 2017
Держгеокадастр слід негайно очистити від корупціонерів та "регіоналів"
Сергій Висоцький звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо корупційних схем Держгеокадастру, вимагаючи очистити структуру від ставлеників Януковича, що використовують закон про надання землі бійцям АТО для власного збагачення.

Під час години запитань до Уряду, він зазначив, що Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачає право на першочергове виділення земельних ділянок учасникам АТО. Та через наказ Держгеокадастру №328 від 15 жовтня 2014 року, ветерани фактично позбавлені цієї можливості. Перешкодою є необхідність надати спеціальний документ - погодження із сільської ради, що неофіційно тарифікується у розмірі 700 дол. за гектар.

"Нам відомо про цілий ряд ситуацій, коли Держгеокадастр, "наділяючи" учасників АТО землею, надавав ділянки, що вже були на обробітку в інших громадян. Звісно, це призводить до багатьох конфліктів. Таким чином, Держгеокадастр підриває довіру українців до своєї держави. У сфері земельних відносин - свавілля", - говорить Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу Вільні Люди, народний депутат.

За його словами, корінь проблеми - у керівництві Держгеокадастру. Усунення Гройсманом від керівництва Олега Цвяха (в.о. голови зазначеної структури), заклики розпочати розслідування - недостатньо, адже на посаді заступника досі працює "регіоналка" Людмила Шемелинець. Саме вона наслідує корупційні схеми, започатковані за часів Віктора Януковича.

"Вільні Люди" вимагають від Уряду негайного усунення від посад у Держгеокадастрі реваншистів та корупціонерів, що перешкоджають процедурі надання земельних ділянок бійцям АТО.

19 листопада 2017
На Харківщині Вільні Люди вимагають повернути громаді право користуватись водоймою
Активісти "Вільних Людей" надіслали звернення Голові Лозівської РДА Красноперову Сергію, вимагаючи повернути громаді водойму, яка на разі знаходиться в оренді. Кілька років місцеві жителі Лозівського району Харківської області не мають доступу до водойми.

"З'явились нові "власники", повісили таблички про заборону вилову риби, перекопали дороги, що вели до ставка. З вільним доступом залишився лише один пляж", - говорять місцеві.

Хто став незаконним власником території громади - невідомо. З відкритих джерел, номінально орендарем є ФОП Гусарова Л.С., але, за словами активістів, швидше за все вона віддала територію комусь іншому.

"З'ясувати, хто цей феодал і за яким правом користується нашою водойомою - це важливо не лише для окремої громади. Якщо ми змиримось з несправедливістю, то можна забути про побудову цивілізованої держави, а корупція і кумівство - процвітатимуть і далі", - вважають активісти.

У копії договору оренди, підписаному екс-головою Лозівської РДА, екс-головою місцевого осередку "Партії регіонів" Боданом Ревою, зазначається, що строк оренди - 30 років, а плата за рік - 3 935 грн. (13 га), за водойму - 150 грн. Детальніше: https://goo.gl/9hYToL

"Це не просто неефективне розпорядження власністю територіальної громади, а відверте загарбання ласого шматка для приватного користування шляхом зловживання службовим становищем. Ситуацію можна вирішити "по-хорошому": розірвати договір оренди у судовому порядку на підставі порушення орендарем пунктів договору. В іншому випадку, маємо досвід боротьби з порушниками закону. Та спершу надамо можливість правоохоронцям та державним органам зробити свою ж роботу ", - говорять активісти.

15 листопада 2017
Вільні Люди взяли участь у засіданні Комітету свободи слова щодо побиття журналістів охоронцями Медведчука
Невідомі люди, що можуть бути пов'язані з Віктором Медведчуком - представником "русского міра" в Україні, напали на журналістів "Радіо Свобода", що здійснювали свою професійну діяльність - розслідування перельотів Медведчука з Києва до Москви.

Сьогодні відбулось засідання Комітету свободи слова та інформаційної політики, на якому "Вільні Люди" закликали правоохоронні органи провести максимально оперативне та результативне розслідування, і на наступному засіданні Комітету повідомити про його хід. Адже безкарність призводить до свавілля.

У цій ситуації питання перешкоджання журналістській діяльності - не лише питання захисту свободи слова. Це - питання національної безпеки та існування України як самостійної держави.

"Я знайомий з ситуацією, яку розслідує журналіст "Радіо Свобода" Михайло Ткач, бо є співавтором постанови Верховної Ради щодо санкцій компанії "Роснєфть" і її дочірних представництв в Україні. І коли ми з колегами, за допомогою громадськості, зокрема активістів "Вільних Людей", намагались "проштовхнути" постанову, з'ясувалось, що російські компанії - уже не російські, а діють через офшори. І юридичної бази накласти санкції на такі компанії - не маємо. Залишається діяти лише через публічне висвітлення та громадський тиск. Діяльність журналістів демонструє українцям, що реванш триває, що Медведчук - кришує російський бізнес в Україні, дохід від якого вкладається в проросійські партії, що мають знищувати паростки суверенності і незалежності, які з'явились після Революції Гідності", - зазначив Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей", заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

За словами Александр Яковенко, члена "Вільних Людей", громадськість хоче почути відповіді: хто саме перешкоджав діяльності журналістів, що виконують свою роботу в інтересах того ж таки суспільства.

"Ми займаємось своїми розслідуваннями щодо перельотів Медведчука і подавали офіційні запити до Державної авіаційної служби. У нас є відповіді, в яких зазначено: Медведчук літає з Києва у Москву літаком, що зареєстрований у Нідерландах. Тобто юридично літак не має до України жодного відношення, а Медведчук - лише пасажир цього літака. Робота журналістів "Радіо Свобода" не дозволяє замовчувати ці факти" - зазначив він.

"Вільні Люди", діючи у рамках законодавства, уже не перший рік розслідують діяльність Медведчука. За нашими заявами відкрито багато проваджень щодо його діяльності, але вони закриваються. На жаль, цей досвід говорить про те, що є ризик закриття справи - і винні у побитті журналістів не будуть покарані. Тому просимо тримати ці справи на контролі, щоб зупинити і це. Ми готові допомагати і співпрацювати.

7 листопада 2017
Активісти "Вільних Людей" у Запоріжжі пильнують за виконанням "декомунізаційних законів"
Кілька десятків осіб зібрались у центрі Запоріжжя, щоб "відсвяткувати" сторіччя кривавої "жовтневої" революції. Дехто тримав прапори, що підпадають під заборону відповідно до декомунізації. Працівники поліції затримали порушників, на яких чекає стягнення у вигляді штрафу.

"Ми розуміємо, що ці люди, які хочуть відсвяткувати початок "кривавої революції", виросли на міфах совка, і вважають, що мають повне право використовувати символіку комуністів. Але сучасні реалії чітко показують, що радянська історія - шкодить самоідентифікації українців. Усе, що має стосунок до Росії - вороже для українців і загрожує існуванню України як незалежної держави", - пояснив Дмитро Харьков, координатор "Вільних Людей" у Запоріжжі.

3 листопада 2017
Соратники Януковича хочуть створити нову монополію на 7 млрд. грн
За ініціативи Вільні Люди народні депутати звернулись до Генеральна прокуратура України з вимогою відреагувати на ситуацію щодо створення монополії на ринку побутових відходів.

В Україні знову намагаються запровадити чергову монополію, цього разу на ринку побутових відходів. Так, у Верховній Раді зареєстровано ряд законопроектів, які спрямовані на монополізацію переробки побутових відходів, освоєння бюджетних коштів та отримання державних пільг. Суть цієї схеми полягає в тому, щоб в кілька разів підвищити податки на всі упаковки для товарів, які ввозяться в Україну або виробляються в Україні. При цьому, ці податки будуть сплачуватись не в бюджет, а в приватні фірми, які утилізують побутові відходи. Здається, що окремий побутовий пакет чи упаковка коштують копійки, але в масштабах країни впровадження цієї схеми принесе прибуток цим «підприємцям» від 5 до 7 мільярдів гривень.

Хто ж лобіює ці схеми? Це маловідомий підприємець Ігор Тинний, який раніше тісно співпрацював з Фірташем, Льовочкіним та його креатурою – Каськівим. Так разом з Каськівим він намагався реалізувати проект «Чисте місто» та «Енергія Карпат», збитки від яких досі підраховують правоохоронці, а сестра Льовочкіна – Юлія - лобіювала ці законопроекти у Верховній Раді.

Здавалося б, такі люди як Тинний давно мали б бути якщо не у в'язниці, то ховатися від правосуддя. Але цей «бізнесмен» знову просуває свої законопроекти, при цьому співавторами їх є впливовий депутат Ігор Кононенко та голова підкомітету у сфері побутових відходів Сергій Трегубенко. Для чого впливовим депутатам БПП просувати схеми, які виглядали корупційними навіть при Януковичі, відповіді і досі немає

Проблема тут навіть не втому, що кошти не йдуть в бюджет, бо з бюджету вони і раніше розкрадалися. За поданими законопроектами пропонується, що компанія, яка буде займатися утилізацією побутових відходів повинна буде внести заставу в розмірі 1 млн євро для здійснення такої діяльності. Розмір такої застави унеможливлює участь в утилізації побутових відходів невеликих підприємств та витіснити з ринку невеликі підприємства. Отже, створюється монополія спеціально під Тинного, який і буде отримувати надприбутки.

Звернення "Вільних Людей" до ГПУ - замало. Також потрібен і широкий громадський відголос. Вкрасти 5 млрд. грн. "по-новому" - це занадто навіть для "спадкоємців Каськіва".

18 жовтня 2017
За повідомленням активістів "Вільних Людей", існує загроза уникнення тернопільськими сепаратистами законного покарання.
Минуло майже два роки як співробітники УСБУ в Тернопільській області затримали братів-сепаратистів Лужецьких. У суді першої інстанції їх обвинувачено у державній зраді, сприянні діяльності терористичних організацій, фінансуванні тероризму, вербуванні осіб для вчинення терористичних актів, публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу.
Вироком суду, одного з них засуджено до 14 років, а іншого – до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Засуджені сепаратисти скористались правом апеляції. У липні 2016 року Апеляційний Суд Тернопільської Області скасував попереднє рішення та направив справу на новий розгляд.

Вирок скасували, тож сепаратисти - знову на лаві підсудніх.

"Ми закликаємо громадські організації та активістів стежити за справою, адже йдеться про зраду національних інтересів України. Братів підтримують проросійські організації. Ми повинні здійснювати контроль над судовою справою. Наступне слухання - 13 листопада. Наша участь - важлива для прийняття правильного рішення - найвищої міри покарання", - говорить Іван Ковалик, координатор "Вільних Людей" на Тернопільщині.

29 вересня 2017
Одеський осередок «Вільних Людей» та «Самооборони Майдану» вимагає звільнення кримських татар-політв'язнів з російських в'язниць
Сьогодні в Одесі відбувся мітинг солідарності з кримськими татарами. «Ми знаємо, що громадяни України, які знаходяться в Криму і проявляють проукраїнську позицію, всіляко переслідуються. Сьогоднішні реалії такі, що навіть слово (а тим більше - дія) на підтримку Україну, або ж будь-яка критика Кремля, в Криму жорстоко переслідується російськими службами. Тому українські патріоти - справжні герої, і ми хочемо підтримати їх, подякувати за сміливість виявляти громадянську позицію навіть в умовах окупації, ризикуючи всім», - зазначив Тодор Пановський, член «Вільних Людей».

Під час акції активісти вимагали звільнення та припинення переслідування політв'язнів. Вони тримали кримськотатарські прапори і плакати «Окупанти, геть із Криму», «Свободу Чийгоз» та інші.

26 вересня 2017
Сергій Висоцький: "Необхідна консолідація українського політикуму навколо ідеї: все, що російське і пов'язане з Росією, має бути "випалити розпеченим залізом"
Про те, чим небезпечний для держави Сергій Льовочкін, за що має відповісти та як притягнути його до кримінальної відповідальності - про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів Sergey Vysotsky, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

На його думку, нинішній сезон дестабілізації багато в чому спроектований саме Льовочкіним, адже його інтереси збігаються з інтересами Москви. "Ми прекрасно усвідомлюємо, що у нього є союзники і на Банковій, і в багатьох органах державної влади. До нього близькі народні депутати не тільки з Опозиційного блоку, але також з провладної коаліції. Я розумію, що зараз Порошенко втягується в якусь нову гру. Не впевнений, що вони контактують безпосередньо. Але Льовочкін вміє організувати правильну апаратно-адміністративну середу для того, щоб приймалися потрібні йому рішення шляхом підкладання потрібних документів або маніпулюванням інформаційним простором", - зазначив Сергій Висоцький.

Москва використовує "своїх людей" в парламенті, провокуючи конфлікт, щоб розхитати ситуацію і дестабілізувати державу. "Тому що прохід у Раду більшого відсотка Опозиційного блоку, "Нашого краю", "газовиків" і їх союзників на Банковій, які не будуть нікому заважати і серед яких є люди, яких пов'язують з Льовочкіним, Григоришиним, дозволить групі "газовиків" захопити ширший політичний простір. Тоді можна пов'язати Президента якимись формальними зобов'язаннями. А зайшовши в парламент і отримавши контроль над значною частиною Ради, якого у них зараз немає, зможуть маніпулювати і знову продавати Україну Росії. Тобто, почнуться якісь історії про прямі поставки російського газу і так далі. Російський газ - основний ресурс, на якому вишикувалося вплив групи "РосУкрЕнерго". І для того, щоб відновити постачання російського газу, вони готові пожертвувати будь-якими інтересами України", - переконаний нардеп.

Аби уникнути цієї ситуації, за словами Сергія Висоцького, необхідне консолідоване рішення вищого керівництва країни. "Усе, що російське і пов'язане з Росією, має бути "випалити розпеченим залізом". Особисті відносини і симпатії - пора викреслювати це з нашої політичної системи цінностей. Йдеться про збереження держави. На жаль, у багатьох політичних лідерів немає розуміння, що не можна політичну конкуренцію здійснювати шляхом підриву державності. А співпраця з подібними групами якраз цим і є", - наголосив він.

Нагадаємо, керівники Вільні Люди, народні депутати Андрій Левус та Сергій Висоцький, ініціювали звернення до Генеральної прокуратури України з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності Сергія Льовочкіна, екс-голови Адміністрації президента часів Януковича. Звернення підтримали 20 нардепів.

19 липня 2017
"Вільні Люди" домоглись продовження арешту для генерала з "гвардії" Клименка-Курченка
Уночі 19 липня Печерський Районний Суд, переглядаючи запобіжний захід, продовжив термін утримання під вартою Станіславу Денисюку. У період президенства Януковича Станіслав Денисюк очолював Державну податкову адміністрацію в Харківській області. Є причетним до злочинних схем екс-міністра Олександра Клименка, "смотрящім" за бізнесом оголошеного в розшук оліхарха Сергія Курченка. На разі йому висунуто обвинувачення в незаконному присвоєнні 308 млн грн. та нанесенні збитків державі через ненадходження податків.

Громадська організація Вільні Люди здійснювала контроль протягом усього процесу судового засідання, що розпочалось о 17:00 і тривало до 00:30 ночі.

"Злочинці повинні бути покарані. Перед законом усі рівні, і винятків не може бути. В українських реаліях часів Януковича підкупи, впливи, домовленості були можливими, але це слід залишити в минулому. Ми вийшли на Майдан, жертвуючи найціннішим, бо хотіли змін, хотіли побудувати справжню європейську державу. Саме тому важливо довести справу до кінця: корупціонер такого "крупного калібру" як Станіслав Денисюк повинен понести відповідальність за всі свої злочини", - зазначає Дмитро Гуменюк, Керівник Штабу "Вільних Людей".

Активісти відзначають затягування процесу та ризик "розвалити" справу. Одним з підтверджень є те, що будівлю суду оточили "тітушки".

Нагадаємо, 24 травня відбулась широкомасштабна спецоперація, під час якої одразу у 15-ти областях України було затримано 23 високопоставлених чиновників-"податківців" уряду Януковича.

7 липня 2017
Активісти "Вільних Людей" з Чернігівщині долучаються до громадського контролю екологічної ситуації Ніжина
Нещодавно представники екологічної інспекції та лісники провели операцію, спіймавши браконьєрів на території Куликівського та Чернігівського районів.

Зловмисники знищили 27 дубів. Це найбільша порубка лісів за останні 10 років. Злочинців затримали "на гарячому". "Чорних лісорубів" доставлено в Куликівській райвідділок.

"Державі нанесено збиток більше ніж на четверть мільйона гривень, а збитки для екології регіону важко підрахувати", - говорить Олександр Ясенчук, координатор "Вільних Людей" Чернігова.


6 липня 2017
Будівництва храму Пресвятої Покрови УПЦ (КП) в Білгород-Дністровському - бути!
Таке рішення нещодавно прийняв Одеський апеляційний суд.

Нагадаємо, що підприємство "Метінвест", очевидно підбурюване діячами УПЦ (МП), намагається оскаржити право УПЦ (КП) на будівництво власної церкви в місті. На засіданні серед небайдужих громадян були присутніми активісти Вільні Люди. Одеса та Самооборона Майдану Одеси. Суд відхилив апеляцію "Метінвеста".

1 червня 2017
Громадським затриманням сепаратиста закінчилася історія про побиття активістки Вільні Люди, члена МНК Марія Гуреш, що сталося 9 травня
Силами Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК, Вільні Люди, Азову та C14 news відбулось громадське затримання сепаратиста з «Безсмертного полку», який 9 травня побив активістку МНК та "Вільних Людей" Марія Гуреш, внаслідок чого вона отримала струс мозку та гематому. Ним виявився доцент Київського університету будівництва та архітектури, уродженець Донецька Максименко Дмитро. Окрім цього, він навчає дітей айкідо. На нього відкрили кримінальну справу в Печерському районному відділенні поліції.

Затримання відбулось на робочому місці сепаратиста під час екзамену. Він поводив себе агресивно, називав активістів хунтою та терористами.

«Надалі ми домагатиметься, щоб винний був покараний згідно законодавства України, а також вимагатимемо його звільнення із закладу освіти, оскільки дана особа не може навчати студентів та дітей», - говорить голова київського осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу Serj Guepard.

Цей чоловік також переслідував студентів, які брали участь у подіях в часи Революції Гідності, а також учасників АТО.

9 травня 2017
Вільні Люди по всій Україні патрулювали міста 9 травня
У Харкові активісти "Вільних Людей" разом з Молодіжний Націоналістичний Конгрес - МНК долучились до патрулювання під час проведення сепаратистських акцій, в тому числі "Бєзсмєртного полку", учасники якого пройшли двома різними групами від площі Свободи до скверу біля філармонії.
"Представники так званого "Бєзсмєртного полка", заходу, який координується і фінансується РФ (відповідно до розпорядження президента РФ від 05.04.2016 № 68-рп), цього року вирішили не провокувати проукраїнських активістів: забороненої символіки практично не було. Тим не менше, ця акція вчергове показала справжню сутність нових політичних утворень. Такі партії як "Успішна країна", "Український вибір" та інші - є лише маріонетками в руках Кремля, їхня діяльність є антидержавною, і ми будемо і надалі спостерігати за усіма їхніми заходами, щоб не допустити дестабілізації ситуації в Харкові", - говорить Діма Комс, координатор Харківського осередку "Вільних Людей".

У Запоріжжі завдяки зусиллям небайдужих жителів міста, вдалось не допустити чергову спробу "хитнути" місто. "Полк побєди" пройшов свої заявлені 200 метрів коридором ганьби в супроводі Національної гвардії, без якої, в принципі, і ходи б не було…. Загалом, ситуація в місті була більш-менш спокійною, основний міський захід пройшов без жодної червоної шмати (ватнікі-реваншисти стояли в оточенні патріотів). Зокрема, якщо порівнювати з минулим роком, то в парку Перемоги не було жодного червоного прапору, а ті "колорадки", що ми бачили ( не більше 4 штук), оперативно вилучалися в присутності Національної поліції", - зазначає Дмитро Харьков, координатор "Вільних Людей" у Запоріжжі.

В Одесі та Києві відбулись сутички з представниками правоохоронних органів. Проте, активісти відзначають, що найважливіше - недопустити реванш проросійських сил, зокрема проведення сепаратистських акцій.

6 травня 2017
Одеський штаб "Вільних Людей" намагались підірвати
Вночі, о 1:25, з 5 на 6 травня на подвір'ї штабу "Вільних Людей" та Самооборона Майдану Одеси стався вибух. Невідомі перекинули гранату РГд-5 через паркан, унаслідок чого завдано шкоди організаційному транспорту. На щастя, ніхто з людей не постраждав.

"Цей вибух - ніщо інше, як спроба дестабілізувати ситуацію. Примітно, що зловмисники вчинили замах у період між 2 та 9 травня, що свідчить про їхню приналежність до сепаратистів чи проросійськи налаштованих активістів. Ми патрулювали Одесу 2 травня і вдалось втримати ситуацію під контролем. Те саме повторимо і 9 травня. Не можемо розслаблятись, тому постійно тримаємо руку на пульсі", - зазначив Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей".

За його словами, правоохоронні органи повинні з усією відповідальністю і якомога оперативніше розслідувати справу.

"Служба безпеки нашої організації вже займається власним розслідуванням, а також знаходиться у режимі підвищеної готовності. Ми розуміємо, що ворог не спить, але це не означає, що дозволимо йому "здати" Одесу", - говорить Gumenyuk Dmitrii Borisovish, Керівник Штабу "Вільних Людей" і командир "Самооборони Майдану Одеси".

4 травня 2017
"Вільні Люди" здійснюють громадський контроль судового процесу над Януковичем
Сьогодні в Оболонський районний суд міста Києва відбулось підготовче засідання у справі, за якою Януковича обвинувачують у державній зраді. Адвокат подав клопотання про необхідність участі у судовому засіданні Віктора Януковича в режимі відеотрансляції. Судове засідання перенесено на 18 травня.

"Це не просто звинувачення від ГПУ, Януковича звинувачує вся Україна. На совісті екс-президента - тисячі людських життів і розв'язання війни. Він - ворог України, цього не може заперечити ніхто. Критикувати судовий процес можуть лише його прибічники", - зазначив Андрій Левус, Керівник Проводу "Вільних Людей".

Суть звинувачення - у доведенні зради Віктора Януковича через його лист-запрошення до Путіна ввести війська. Цей лист є незаперечним доказом зради, його текст верифікований ООН.

"На жаль, поки що ми не можемо розраховувати на справедливе судочинство без постійного контролю громадськості. Тим паче, така резонансна справа, що стосується кожного українця, має проходити за участі представників народу. Саме тому ми, "Вільні Люди", вважаємо за необхідне брати участь у кожному судовому засіданні", - зазначив Dmytro Zhmailo, заступник Керівника Штабу "Вільних Людей".

1 травня 2017
У Запоріжжі та Харкові активісти завадили "Успішній країні" провести зібрання
Вільні Люди отримали інформацію про те, що "Успішна країна" планує провести акції до 1 травня у Запоріжжі та Харкові. Зважаючи на те, що прибічники партії керуються проросійськими настроями, а очільник партії - екс-міністр доходів і зборів уряду Януковича Олександр Клименко, "Вільні Люди" закликали небайдужих проконтролювати громадський порядок та не дозволити заходам відбутись.

Так, у Запоріжжі вдалось виявити лідерів збіговиська і передати їх Національній поліції. "Враховуючи ситуацію, профілактика сепаратизму не завадить. Мирним шляхом ми затримали прибічників "русского міра" і запобігли провокаціям. Свою акцію вони так і не наважились провести", - говорить Дмитро Харьков, координатор "Вільних Людей" у Запоріжжі.

У Харкові так само не допустили проведення мітингу, що мав відбутись біля пам'ятника Кобзарю, який ще з часів Харківського Євромайдану є символом незламності та стійкості міста.

2 травня 2017
"Вільні Люди" патрулювали Одесу, щоб запобігти провокаціям до 2 травня
Протягом дня активісти здійснювали громадський контроль, підсилюючи органи безпеки. Ввечері долучились до мітингу-реквієму в пам'ять жертв подій 2 травня.

"Три роки тому одесити довели світові: план Путіна з розколу України, утворення так званих "народних республік" - неможливий. Одеса - зовсім не місто "російської слави", це - невід'ємна частина України. Як три роки тому, так і сьогодні, і завтра - ми пильнуємо і не пустимо прибічників "русского міра" в наше місто та в Україну загалом", - зазначив Гуменюк Дмитрий.

Крім того, з активом організації зустрілись Керівник Проводу Андрій Левус, Керівник Штабу Дмитро Гуменюк та координатор одеського осередку "Вільних Людей" Виталий Кожухарь.

"Важливо розуміти, що не час розслаблятись. Наша боротьба за вільну державу триває: в усіх сферах ми повинні наповнювати Україну саме українським змістом. Тому ми, "Вільні Люди", об'єднались і докладаємо всіх можливих зусиль, аби не допустити реванш проросійських сил", - наголосив Андрій Левус.

28 квітня 2017
РЕВАНШ НЕ ПРОЙДЕ: Суд скасував рішення Одеської міської ради про повернення назв декомунізованим вулицям
Приморський районний суд м. Одеси скасував прийняте 26 квітня рішення Одеської міської ради про перейменування раніше декомунізованих вулиць та провулків, частині яких збирались повернути старі назви.

Сьогодні, 28 квітня, Вільні Люди. Одеса та Самооборона Майдану Одеси подали позовну заяву, вимагаючи від Одеської міської ради скасування рішення, посилаючись на невідповідність вимогам декомунізаційних законів та порушення регламенту під час подання та голосування.

За словами Gumenyuk Dmitrii Borisovish , керівника Штабу Вільні Людита керівника "Самооборони Майдану Одеси", спробу дестабілізувати ситуацію в місті напередодні 2 травня, вдалось зупинити.

"Реваншу проросійських сил не буде. Одеса – українське місто, і тут не місце назвам комуністичного режиму, що нищив українську державність. Так само – не місце і прибічникам "русского міра".

Одесити вже неодноразово демонстрували, що здатні дати відсіч будь-яким виявам сепаратизму, і доводитимуть це аж поки не виженуть реваншистів з міста", - зазначив він.

27 квітня 2017
"Спільними зусиллями ми вибороли справедливість", - Василь Лютий
Сьогодні відбулась прес-конференція в УКРІНФОРМ щодо закриття кримінальної справи проти патріота, музиканта та громадського активіста Василя Лютого. Завдяки спільним зусиллям, об'єднанню різних структур, що виступили на захист побратима, вдалось вибороти справедливість.

"Патріоти не повинні переслідуватись рудиментами режиму Януковича. Переконані в цьому, ми стали на захист Василя Лютого. Керівник Проводу "Вільних Людей", народний депутат України Андрій Левус подав звернення до Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ України. Рішенням прокурора Луганської області Володимира Янка справу було закрито", - зазначив Dmytro Zhmailo, заступник Керівника штабу Вільні Люди.

За словами адвоката Андрія Руденка, успіх у справі став можливим завдяки активній позиції громадськості. Саме вона заступилась за патріота, і лише після публічної активної позиції суспільства, прокурори розібрались з ситуацією.

"Принципові і порядні люди не повинні зазнавати ні нападів з боку сепаратистів, ні утисків з боку правоохоронних органів", - зазначив він.

Валерій Суботін, керівник Музичний Батальйон, переконаний: "Шлях до перемоги складається з маленьких досягнень. Ми досягли закриття справи проти Василя Лютого, і це - крок до розбудови громадянського суспільства".

"Дякую кожному за цю підтримку. Не один я опинився в такій ситуації. Знаю, що гуртом ми можемо відстояти правду. Загальним фронтом – і громадськості, і правозахисників, і депутатів, і представників ЗМІ, і митців – ми зможемо відстояти всіх порядних і чесних людей", - зазначив Василь Лютий.

Нагадаємо, громадського активіста та музиканта Василя Лютого було затримано під час проукраїнського мітингу в Рубіжному, що на Луганщині. Він зазнав нападу сепаратистів, а пізніше, за відсутності складу злочину, протягом тривалого часу, правоохоронні органи намагались засудити його.

24 квітня 2017
На будівлі Інституту національної пам'яті силами "Вільних Людей" встановлено камери спостереження
Причиною стали напади на Володимира В'ятровича, директора ІНП, що набули системного характеру. Так, в лютому 2017 року перед будівлею розлили кров, а пізніше на В'ятровича напали. Крім того, 3 березня 2017 року до дверей УІНП противники декомунізації принесли поминальний вінок. А 20 квітня невідомі розбили три вікна в приміщенні ІНП.

Андрій Левус, керівник Проводу Вільні Люди, офіційно звертався до Національна поліція України та Служба безпеки України з вимогою забезпечити охорону Volodymyr Viatrovych, директору Український інститут національної пам'яті. У відповідь, Служба безпеки України повідомила про сприяння Нацполіції в розслідуванні нападів і погроз в адресу Володимира В'ятровича, адже зазначені справи "не є в підслідності слідчих органів безпеки".

"Якщо правоохоронці не вживають відповідних заходів, то ні про яку безпеку директора ІНП не може бути й мови. Розуміючи важливість роботи структури, яку очолює Володимир В'ятрович, для розвінчання радянських міфів та утвердження історичної правди в свідомості українців, "Вільні Люди" зроблять все від нас залежне, аби припинити напади. А до правоохоронних органів маю ряд запитань і вимагатиму звільнення тих посадових осіб, які дозволяють ворогу заважати працювати державній установі та погрожувати В'ятровичу", - зазначив Андрій Левус.

21 квітня 2017
ГПУ вважає незаконним закриття провадження щодо Юрія Іванющенка
Його підозрюють в організації розтрати чужого майна та незаконному збагаченні в особливо великих розмірах, проте 27 січня 2016 року Солом'янським районним судом міста Києва, зважаючи на бездіяльність заступника Генерального прокурора України Столярчука Юрія, кримінальне провадження було закрите.

Про це йдеться у відповіді ГПУ на депутатський запит Андрій Левус, голови Проводу Вільні Люди.

"Чинною судовою ухвалою, проголошеною іменем України, встановлено факт незаконної бездіяльності та неналежного виконання своїх обов'язків заступником Генерального прокурора України Столярчуком Юрієм. Я неодноразово надсилав до Генеральної прокуратури України депутатські звернення з вимогою провести перевірку діяльності Столярчука та вжити відповідних заходів. Підстав для призначення службової перевірки ГПУ не виявила", - -заначає Андрій Левус.

Як наслідок, правоохоронними органами не було здійснено належного досудового розслідування кримінального провадження щодо Юрія Іванющенка. Разом з тим, за повідомленням ГПУ, провадження триває. Громадськість контролюватиме ситуацію.

20 квітня 2017
Триває розслідування щодо злочинів "енергетичної мафії" Януковича
У відповідь на депутатський запит Андрія Левуса, Генеральна прокуратура України повідомила про хід досудового розслідування кримінальних правопорушень "енергетичної мафії" часів Януковича.

Сергій Курченко, "головний фінансист "сім'ї" Януковича", що створив та керував злочинною організацією і завдав збитків державі у нафтогазовій та банківський сферах, оголошений у міжнародний розшук. Печерським районним судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 60 особам, що фігурують у справі (включаючи колишніх високопосадовців), повідомлено про підозру.

Один з них, Олександр Кацуба, екс-заступник голови правління "Нафтогазу Україна", уклав угоду з заступником Генпрокурора Столярчуком про визнання винуватості. 10 березня 2017 року Шеченківський районний суд відпустив його на волю. Кацубу визнали винним у скоєні ряду злочинів, але відпустили прямо з зали суду, врахувавши термін попереднього ув'язнення. Так, Кацуба "повністю відбув покарання".

За словами Генерального прокурора України, свідчення Кацуби є цінними для викриття кримінальних правопорушень Сергія Курченка, Юрія Бойка, Євгенія Бакуліна та інших рядових злочинців "енергетичної мафії" часів Януковича.

"Вочевидь, свідчення Кацуби є цінними, а тому розслідування злочинів "енергетичної мафії" мало б набути нового потужного поштовху. Вірогідно, є всі підстави для затримання та проведення допитів відповідних фігурантів злочинних дій (прямо вказаних Кацубою), вчинення усіх необхідних процесуальних дій – обшуків, виїмок, арештів майна тощо", - зазначив Андрій Левус у депутатському зверненні до Генерального прокурора України, з проханням повідомити про хід відповідних розслідувань.

Вільні Люди продовжують контроль ходу розслідування.

14 квітня 2017
Закрито кримінальне провадження у справі патріота, активіста та бандуриста Василя Лютого
Завдяки спільним зусиллям – підтримці громадськості, публічним заявам Музичний Батальйон та Вільні Люди, депутатським зверненням до прокуратури Андрій Левус – кримінальне провадження у справі патріота та музиканта Василя Лютого закрито.

"Правоохоронці більше трьох років "тягнули" справу, в якій відсутній склад злочину. Сумнівів у невинності Василя Лютого не було. Більше того – він виявив активну громадянську позицію і є прикладом для кожного українця. Василь не просто не побоявся публічно заявити в Рубіжному, що це – українське місто, а й відстояв свою позицію як справжній патріот", - говорить Андрій Левус.

Нагадаємо, 16 березня відбулась прес-конференція щодо кримінальної справи, відкритої проти Василя Лютого після проукраїнського мітингу в Рубіжному, що на Луганщині, в якому активіст брав участь і зазнав нападу з боку колабораціоністів. Проти нього було відкрито кримінальне провадження, що не мало підґрунтя.

"Так чи інакше, кримінальну справу було б закрито. Важливо інше: ми відстояли справедливість спільними зусиллями. Активісти об'єднались, захистивши честь і гідність побратима. Це – чудовий приклад того, що разом – ми сила. Правда за нами", - коментує Serhii Kuzan, заступник голови Проводу "Вільних Людей".

3 квітня 2017
Засідання суду в справі "беркутівця" Віталія Гончаренка перенесено
Засідання суду в справі "беркутівця" Віталія Гончаренка, що підозрюється у розстрілах учасників Революції Гідності, знову не відбулось.

Причина полягає в тому, що суддя знаходиться у відпустці, а справа направлена на перерозподіл. Оскількі процеси перерозподілу автоматизовано, призначити дату засідання та нового суддю можна тільки завтра. Це обумовлено технічною стороною.

За поданням секретаря, суддівський склад, що розглядав у цей час зовсім іншу справу, зробив перерву і озвучив зазначену інформацію. Але адвокат Віталія Гончаренка, маючи твердий намір змінити запобіжний захід якнайшвидше, вимагав прискорення розгляду справи і прикував себе наручниками просто в залі судового засідання.

"Активісти Вільні Люди покинули це засідання, оскільки брати участь у "виставі одного актора" немає сенсу. Адвокат намагається зробити з себе "жертву", провокує суддів та інших присутніх. Ми продовжимо контролювати хід справи і з'явимось на наступне засідання", - говорить Dmytro Zhmailo, заступник керівника штабу "Вільних Людей".

Запобіжний захід підсудному (тримання під вартою в СІЗО) закінчиться 23 квітня.

Нагадаємо, попереднє судове засідання було перенесено, оскільки підозрюваного не доставили з СІЗО у приміщення суду.

16 березня 2017
Патріоти, що зустрічали сепаратистів з жовто-блакитними прапорами, повинні визнаватись державою
Сьогодні відбулась прес-конференція Музичний Батальйон та Вільні Люди щодо переслідування правоохоронними органами Василя Лютого, українського патріота, громадського активіста, поета і бандуриста.

Ще три роки тому, під час проукраїнського мітингу у Рубіжному, що на Луганщині, Василя Лютого забрали у відділок міліції через сутички з сепаратистами. Уже не перший рік тривають спроби засудити активіста.

"Я не єдиний, кого переслідують виконавчі органи держави. Замість того, щоб відслідковувати незаконне використання зброї у тому ж Рубіжному, шукати та заарештовувати прибічників "русского міра", беруться за мене і десятки інших патріотів, що, діючи згідно Конституції України, захищали державу", - зазначив Василь Лютий.

"Вільні Люди" підтримують українців, що ризикуючи власним життям, зустрічали сепаратистів з жовто-блакитними прапорами. Завдання думаючих громадян України – об'єднатись та відстояти, захистити своїх побратимів.

"Пригадую 2014 рік, коли у Харкові мали місце подібні історії в рамках операції "русской вєсни". Ті події керувались очільниками обласних, міських рад, інших держорганів. Та система МВС нікуди не ділась, і ті хлопці, що вчора одягали георгіївські стрічки, сьогодні залишаються в структурі. Тому такі справи, як Василя Лютого – маячок для нас. "Вільні Люди" подали від голови Проводу, голови підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради Андрія Левуса звернення на ім'я Арсена Авакова і Юрія Луценка з вимогою припинити переслідування патріотів. Це - не просто юридична справа, це справа захисту державності", - сказав Serhii Kuzan, заступник голови Проводу "Вільних Людей".

15 березня 2017
Вільні Люди вимагають справедливості та державного захисту для патріота України Василя Лютого
Відомий поет, композитор та бандурист, та перш за все - патріот України Василь Лютий зазнає кримінального переслідування через справу трирічної давності. Перебуваючи у м.Рубіжне Луганської області, у квітні 2014 року, Василь Лютий брав участь у мітингу "За Єдину і Соборну Україну", під час якої сталася сутичка з сепаратистами. Тоді він потрапив до відділку міліції за надуманими звинуваченнями.

На жаль, справу не було закрито, а кримінальне переслідування триває. Андрій Левус, голова Проводу Вільні Люди, подав депутатське звернення Генеральному прокуророві та Міністрові внутрішніх справ України, вимагаючи з'ясувати наявність складу злочину справи.

"Василь Лютий - приклад свідомого громадянина, що не сховався у тил, а рішуче відстоює інтереси України у прифронтових територіях. Він зробив не тільки великий внесок у розвиток української патріотичної пісні і мистецтва загалом, а й захищає Україну. У мене немає сумнівів у щирості та патріотизмі, а також невинуватості Василя Лютого. Запитання є до співробітників правоохоронних органів, які завадили Василю виконати свій громадський обов'язок, більше того - три роки "тягнуть" справу, у якої відсутній склад злочину", - говорить Андрій Левус.

"Вільні Люди" контролюватимуть цю справу, а також докладуть усіх можливих зусиль, аби патріоти не переслідувались державними органами.

14 березня 2017
Заява щодо підтримки впровадження програми національно-патріотичного виховання Міністерством молоді та спорту України
У зв'язку з інформаційними атаками прихвостнів режиму Януковича на Мiнiстерство молоді та спорту України, що діє відповідно до державницьких принципів, ми, Вільні Люди, висловлюємо підтримку національно-патріотичній політиці Міністерства.

Ми переконані, що кошти платників податків - громадян України, не повинні залучатись до фінансування ряду громадських організацій, що звикли до "легких" грошей, грантів та відмивання коштів за часів президенства Януковича. Вочевидь, після Революції Гідності вони опинились у складній ситуації: сьогодні пропонована ними модель "виховання молоді" - Україні не потрібна. Фінансування проектів, що поширюють серед молоді антиукраїнські настрої і фактично готують "тітушок" та майбутніх сепаратистів до боротьби проти України, стає неможливим.

Зокрема, проведення заходів російською мовою, залучення спікерів, що поширюють ідеї "русского міра", закликають бойкотувати мобілізацію, чи навпаки - закликають до сепаратизму, - має стати нонсенсом.

Стаємо свідками того, як сьогодні Міністерство молоді та спорту займається вихованням молоді у націоналістичному руслі. Адже головне завдання у роботі з молоддю - активізувати в неї проукраїнські погляди, популяризувати ідею незалежності та самостійності України, виховати свідомого громадянина. Саме на це спрямована чинна Програма національно-патріотичного виховання, яку ми підтримуємо.

Саме тому ми засуджуємо виступ Павла Вікнянського, голови "Студреспубліки", розміщений на одному проросійському інформаційному інтернет-ресурсі, звинувачення якого на адресу Міністерства молоді та спорту чітко демонструють антиукраїнську позицію. Крім того, вважаємо за необхідне припиняти діяльність ЗМІ, що так чи інакше долучаються до поширення подібних ідей.

16 березня 2017
Епопея з виявленням незаконних порубок лісу триває
Активісти Вільні Люди продовжують здійснювати екологічну місію, борючись з порушниками на всіх фронтах.

"На почтаку березня, під час занять з тактичної медицини, на території лісу, що перебуває у сфері управління Збаразького лісництва ДП "Тернопільське лісове господарство", ми виявили незаконну, самовільну вирубку дубів. Частину сировини зловмисники вивезли, а іншу – залишили на дорозі", - розповідає Іван Ковалик, координатор "Вільних Людей" у Тернополі.

Активісти звернулися до керівництва ДП "Тернопільське лісове господарство" із заявою про вчинення злочину. "Дивує той факт, що деревина лежала просто на дорозі майже тиждень, а лісники, які виконують функції лісової охорони, її не бачили. Сподіваємось, що правоохоронці та працівники Збаразького лісництва знайдуть недобросовісних правопорушників", - зазначила Oksana Kuzmenko, активіст "Вільних Людей".

Це вже не перший досвід боротьби з незаконними порубками: триває розслідування та "пошук винних" щодо вирубки Закарпатського лісу.

7 березня 2017
Член Проводу Олександр Ясенчук взяв участь у засіданні "гострокутного столу" на тему: "Судова реформа – лобіювання суддівських інтересів?"
Захід відбувся у Чернігові, і був названий саме "гострокутним столом", оскільки зібрались люди з діаметрально протилежними думками - як судді, так і представники громадськості. Усі вони обговорювали "Закон про судоустрій та статус суддів".

"У процесі судового реформування головним є контроль громадськості, аналогічно до реформування поліції. Нечесні судді, корупціонери, хабарники не повинні потрапити в оновлену систему судочинства. Звичайно, останні події (такі як суд над Романом Насіровим, Олександром Клименком і т.д.) підтверджують, що тиск громадськості сприяє винесенню справедливих вироків, але якщо ми хочемо жити в оновленій країні - мусимо подбати про те, щоб судді керувались лише законом, а не власними інтересами", - зазначив Олександр Ясенчук.7 березня 2017
Насіров - у СІЗО: ніякі посади та гроші не "вирішують"
"Вільні Люди" разом з іншими активістами дві доби блокували виходи з будівлі Солом'янського суду, в якому для голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова обирали запобіжний захід.

Процес було затягнуто на кілька днів: адвокати Романа Насірова всіляко намагались вивезти підозрюваного з приміщення суду. Єдиною перепоною став контроль громадськості, яка не допустила несправедливості.

"Ця справа об'єднала всіх людей доброї волі, не залежно від партійності. Це підтверджує факт того, що українці не зневірились у майбутньому держави, а готові спільними зусиллями виборювати справедливість та викорінювати корупцію", - говорить Андрій Левус, народний депутат, Голова Проводу "Вільних Людей".

Вільні Люди лишились ночувати під судом, навіть попри те, що понеділок - робочий день. А значить, революція триває, а стара система поступово руйнується. Ми бачимо, як постійно спливають справи корупціонерів, і як завдяки тиску громадськості, відбувається очищення держави

"Важливо розуміти, що Роман Насіров - ще одна "цеглинка" у злочинній владі. Щоразу, коли ми відстоюємо справедливість, держава отримує шанс на очищення від корупції. Бачимо, що рівень громадської свідомості - високий: громадськість висловлює протест, здатна змобілізуватись навіть ввечері вихідного дня", - говорить Gumenyuk Dmitrii Borisovish, керівник штабу "Вільних Людей".

Нагадаємо, 7 червня 2016 року народні депутати, серед яких Андрій Левус, Голова Проводу "Вільних Людей" та Sergey Vysotsky, заступник Голови Проводу, звернулись до Голови Національного антикорупційного бюро України з вимогою розпочати досудове засідання щодо корупційних дій Романа Насірова. Він підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

3 березня 2017
Андрій Левус звернувся до СБУ та Нацполіції з вимогою забезпечити охорону Володимиру В'ятровичу
Андрій Левус, голова Проводу Вільні Люди офіційно звернувся до Національна поліція України та Служба безпеки України з вимогою забезпечити охорону Volodymyr Viatrovych, директору Український інститут національної пам'яті.

Причиною стали неодноразові погрози та напади на Володимира В'ятровича. Так, сьогодні під дверима інституту було залишено поминальний вінок з його іменем. Кілька днів тому, невідомі намагалися напасти на директора УІНП.

"Робота Інституту є важливим інструментом у гібридній війні з Росією. Розвінчання імперських міфів, деколонізація свідомості нації, протидія інформаційним вкидам Кремля - все це питання національної безпеки, якими займається Інститут. Тому ставлення правоохоронців до нападок на УІНП має бути серйозним і відповідальним. Чекаємо посилення охорони об'єкту та Володимира В'ятровича. А також того, що нападники і їх замовники будуть затримані в найближчі терміни. В іншому випадку, вимагатиму звільнення посадових осіб, які дозволяють ворогу в центрі столиці неодноразово глумитися і погрожувати державній установі", - наголосив Андрій Левус.

За словами Волоимира В'ятровича, "ідеї, що їх таким чином намагаються просунути ті, хто боїться говорити і може тільки нишком "лякати", - такі самі мертві".

1 березня 2017
Суд дозволив заочно судити Олександра Клименка
Активісти Вільні Люди були присутні в Голосіївському райсуді, де розглядалося клопотання ГПУ щодо можливості заочного досудового розслідування стосовно міністра доходів і зборів режиму Януковича Олександра Клименка.

Його підозрюють в розкраданні державних коштів у складі злочинного угрупування, створеного Януковичем.

Засідання тривало з 16:00 вівторка до ранку середи.

Захист Кліменка намагався затягнути процес і розвалити справу. Були подані клопотання про відвід судді, прокурора, захисники не з'являлися на засідання після закінчення численних перерв.

Окрім того, представнику державного обвинувачення поставили вимогу зачитати повний текст клопотання. Прокурор зачитувала його дві години, під час чого один з адвокатів Клименка просто спав (на фото).

Не зважаючи на це, суд все ж на ранок середи 1 березня прийняв державницьке рішення та дозволив заочно судити міністра-представника злочинного режиму Януковича.

"Олександр Клименко має бути покараним не тільки за обкрадання держави за часів, коли він був при владі, а й за фінансування сепаратистів на Сході України. І ми будемо слідкувати за цим розслідуванням", - зазначає Dmytro Zhmailo, член Проводу "Вільних Людей".27 лютого 2017
Добровольця АТО звільнено з-під варти завдяки зусиллям побратимів з "Вільних Людей"
27 лютого в ході судового засідання щодо обрання міри запобіжного заходу, керівник Проводу організації Вільні Люди, народний депутат України Андрій Левус взяв на поруки воїна АТО, бійця 14-та сотня самооборони Майдану "Вільні Люди" Якименка Дмитра.

Треба зазначити, що суд розглядав клопотання про домашній арешт Дмитра. Однак, завдяки злагодженій роботі юридичного департаменту "Вільних Людей", а також підтримці побратимів, хлопець зараз на свободі, зі своєю дружиною та донечкою.

"Дмитро на днях став учасником конфлікту з гопниками, дав їм відсіч і опинився за ґратами. Впевнений, що слідство встановить винних і Дмитро залишиться на волі. Дякую принагідно адвокату, судді й прокурору. #ВільніЛюди взяли на себе юридичну підтримку і реабілітацію Дмитра", - зазначив Андрій Левус.

"Ми не кидаємо своїх. Своєчасна та якісна правова допомога, включення на захист бійця нашої спільноти та народних депутатів - дають змогу відстояти свободу побратима", - додав керівник юридичного департаменту "Вільних Людей" Oleksii Bezhevets

Дмитро Якименко, боєць 14-ої сотні Самооборони Майдану "Вільні Люди". З Майдану пішов на фронт, служив в Національній гвардії України з березня по серпень 2014 р. - Батальйон імені генерала Кульчицького, потім Збройні сили України - 42-й батальйон територіальної оборони, згодом 131-й окремий розвідувальний батальйон до травня 2015 року.13 січня 2017
Вільні Люди ініцюють розслідування щодо чиновника-меліората з Чернігівщини
Громадськість Чернігівщини продовжує системну боротьбу з чиновником Сергієм Нагалюком, який очолює Деснянське басейнове управління водних ресурсів. Активісти мережі "Вільні люди", Самооборона Майдану разом з екологічними активістами обговорили усунення чиновника з посади під час зустрічі з керівником Державного агентства з водного господарства Іриною Овчаренко.

"Ми хочемо очистити владу в Україні від тих, хто у своїх посадах вбачає засіб збагачення та отримання власної вигоди. Розуміємо, що позитивні зміни в державі залежать від нас: чиновник не звільнить місце за власним бажанням, тож якщо ми володіємо фактами про серйозні порушення з його боку - мусимо реагувати: ініціювати усунення від посади", - говорить Олександр Ясенчук, активіст "Вільних Людей".

На разі створено комісію, яка дасть оцінку діяльності керівника Чернігівського держводгсопу Сергія Нагалюка. Про результат роботи буде повідомлено дотатково.

Нагадаємо, факти свідчать про те, що через діяльність Нагалюка було завдано багатомільйонних збитків державі.29 грудня 2016
"Вільні Люди" вимагають справедливості щодо прокурорів-корупціонерів Тернопільщини
У Хмельницькому міськрайонному суді відбувся суд у справі Івана Антюка та Віталія Сідорова. Обвинувачення підтримує Спеціальна Антикорупційна Прокуратура. Активісти Вільні Люди та інших патріотичних організацій стежать за розвитком подій.

Так, 12 травня 2016 року став "чорним" днем для тернопільських керівників правоохоронних органів. Детективи НАБУ провели спецоперацію, яка показала всю повноту корупційних зв'язків між першими особами поліції та прокуратури.

Слідство встановило, що службові особи органів прокуратури Тернопільської області отримали хабар у розмірі 12 тисяч доларів від мешканки Тернополя в обмін на закриття стосовно неї кримінального провадження.

У разі доведення вини, обвинувачуваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна та позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

"Ми тримаємо цю справу на контролі і надалі будемо приходити "підтримувати" прокурорську парочку. Ми стурбовані тим, що справа слухається в Хмельницькому. Екс-прокурор Тернопільської області - Мартинюк О.Г., на цей час є заступником прокурора Хмельницької області. Саме Мартинюк О.Г. був надійним щитом для одіозних, підсудних прокурорів. Тому ми вимагаємо законного рішення і хочемо застерегти всіх учасників судового процесу від необдуманих кроків, бо все буде використано проти вас, "дорогі" корупціонери!", - говорить Іван Ковалик, член Проводу "Вільних Людей".26 грудня 2016
Вільні Люди відвідали судове засідання в справі екс-регіонала, депутата Донецької облради Сергія Білогородського
Через відсутність захисту підсудного, судове засідання перенесено на 27 грудня на 12:30 (м.Київ, Вознесенський узвіз, 10-Б).

Білогородський всіляко сприяв поширенню "русской вєсни", збираючи і відправляючи під час Революції Гідності автобуси з тітушками в Київ; допомагав сепаратистам: саме за його сприяння бойовиками "Оплоту" було захоплено Донецку міськраду. Під час окупації Словянську, Білогородський надавав матеріальну та технічну допомогу на будування блок-постів терористів через свої підприємства ТОВ "Рай-Олександрівський елеватор" та ТОВ "ЕК "Громада"".

У травні 2014 року за допомогою своїх юристів Білогородський зареєстрував "Оплот" як організацію з юридичною адресою (зараз там діє антиукраїнський пропагандивний канал "Оплот ТВ").

Андрій Левус, керівник Проводу "Вільних Людей" подав депутатський запит до Служби безпеки України, вимагаючи ретельніше приглянутися до сепаратистської антидержавницької діяльності цієї особи.


16 грудня 2016
"Вільні Люди" домоглися від Антимонопольного комітету України рішення щодо ФСБшного "Мегаполіса"
Сьогодні Антимонопольний комітет нарешті виніс рішення щодо російського дистриб'ютора цигарок "Тедіс" (Мегаполіс).
"Мегаполіс" порушив законодавство в сфері економічної конкуренції. Його фактично визнано монополістом: на підприємство накладено штраф у розмірі майже 430 мільйонів гривень та зобов'язувано усунути порушення, через які відбулось притягнення до відповідальності.
"Ми вимагаємо справедливості - очищення економічного простору від окупантів та старорежимних олігархів, яскравим уособленням яких є Мегаполіс та Кауфман. Ми більше року привертали увагу до цієї проблеми. Активісти "Вільних людей" проводили акції прямої дії, блокували склади компанії по всій Україні. Народні депутати з Міжфракційне антиокупаційне об'єднання "Наступ" писали звернення Президенту,скликали санкційний комітет Кабміну.
Завдяки суспільному розголосу, ми дотиснули владу і змусили внести Ігоря Кесаєва, власника "Мегаполісу", керівника спілки офіцерів ФСБ та власника російського збройного заводу в санкційний список РНБОУ", - говорить Сергій Висоцький, заступник Керівника Проводу "Вільних Людей".

24 листопада 2016
Перемога: активісти блокували суд, аби суддя обрав запобіжний захід для "гаманця Клименка"
Утримання під вартою терміном на 2 місяці - такий запобіжний захід встановлено для Андрія Головача, начальника податкової міліції України уряду Януковича. Триватиме досудове розслідування.
Активісти "Вільних Людей" блокували будівлю Голосіївського суду, аби не дозволити "завалити" справу Олександра Клименка, міністра доходів і зборів уряду Януковича.
"Головним свідком і підсудним є Андрій Головач, міра запобіжного засобу для якого закінчується 27 листопада. Судове розслідування затягувалось: за два дні - тричі змінено суддю, а розгляд справи так і не розпочався. Сьогоднішнє засідання мало розпочатись о 12:00, але адвокати Головача подали клопотання про проведення закритого засідання. Така резонансна справа державної важливості має відбуватись відкрито. Ми подали клопатання з вимогою проведення відкритого засідання. Окрім цього, суддя оголосила про самовідвід. Фактично, справу намагались розвалити. Ми блокували суд, аби розгляд справи відбувся", - говорить Dmytro Zhmailo.

23 листопада 2016
Вільні Люди пікетували Голосіївський суд, не дозволивши зірвати "справу Клименка"
Підсудний Андрій Головач, перший заступник Голови Державної податкової служби України — начальник податкової міліції України уряду Януковича, є головним свідком та співучасником злочинів Клименка. На час судового процесу, що триває вже досить давно, йому було обрано запобіжний засіб.
"27 листопада стікає термін, протягом якого Головача утримують під вартою. Сьогодні судовий процес намагались зірвати всілякими шляхами. Безсумнівно, справу Клименка хотіли "завалити", випустивши Головача. Ми, громадськість, не допустили такого сценарію: комп'ютер визначив суддю, назначено чергове засідання: суд триває", - говорить Андрій Левус, засновник мережі "Вільні Люди".
24 листопада, о 12:00 у Голосіївському суді (вул. Полковника Потєхіна, 14) продовжиться судове засідання. Закликаємо всіх небайдужих прийти і проконтролювати, аби справу було доведено до логічного завершення. Нагадаємо, Олександр Клименко - міністр доходів і зборів часів Януковича, лідер "Успішної краіни", власник пропагандивної газети "Вести".23 листопада 2016
Активісти в Тернополі вимагають розкриття справи щодо розкрадання коштів, виділених на реабілітацію бійців АТО
«Сьогодні ми з активістами зібралися біля медцентру «Віасан», щоб показати тернополянам підприємство, яке підозрюється у привласненні 450 тис. грн. Ці кошти мали бути витрачені на допомогу військовим, які отримали психологічні травми у зоні проведення АТО. Власники фірми вирішили нажитися на державних коштах в той час, коли багато наших друзів, волонтерів на добровільних засадах займаються наданням психологічної допомоги, сотні тернополян воюють, тисячі допомагають військовим. Окрім цього, фірма є непересічною, оскільки її власниками є дружина та син Ігоря Малярика - офіцера СБУ. Нам не вкладається в голову той факт, що коли більшість співробітників обласного управління СБУ є учасниками бойових дій, дружина одного з керівників служби підозрюється у розкраданні коштів військових. Для нас ця справа є індикатором того, чи здатна нова команда прокуратури в Тернополі опиратися корупційній системі, які вибудовувалася в Україні роками», - зазначив співкоординатор мережі «Вільні Люди» Іван Ковалик.

11 листопада 2016
''Вільні Люди'' вимагали від АМКУ винестри рішення щодо ''Мегаполісу''
Цієї п'ятниці, 11 листопада, "Вільні Люди" пікетували Антимонопольний комітет України, вимагаючи ліквідувати російську тютюнову монополію "Тедіс-Україна" (колишній "Мегаполіс").
"Вільні Люди" ведуть активну боротьбу проти "Мегаполіса" вже більше року: починаючи від офіційних звернень Президенту, скликання санкційного комітету Кабміну, закінчуючи пікетуванням Банкової і блокуванням складів компанії по всій Україні.
Зважаючи на це, Антимонопольний комітет почав розслідування діяльності компанії через виявлення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
"Дуже важливо очистити економічний простір України від російських окупантів та олігархів уряду Януковича. "Мегаполіс" та Кауфман, що контролює компанію - це лише один з яскравих прикладів, з яким ми маємо боротись. Представники Януковича втекли, а їхні гаманці досі поповнюються завдяки ринку цигарок, що повністю захоплений злочинним режимом", - зазначив Дмитро Жмайло.
Нагадаємо, "Тедіс/Мегаполіс" займає 90% українського ринку дистрибуції цигарок, має більше 50 тисяч точок продажу цигарок. Компанія стала монополістом на ринку ще за часів правління Януковича та продовжує приносити прибутки його оточенню і після Революції Гідності. Контролює її Борис Кауфман, бізнес-партнер Олександра Януковича. Крім того, одним з власників "Тедіс" є російський олігарх Ігор Кесаєв (власник збройного заводу ім. Дегтярьова, президент спілки офіцерів ФСБ).